מבזקים

נתניהו הודיע: צה"ל מוכן למלחמה

בהמשך לפגישת רה״מ עם נציב קבילות החיילים היוצא אלוף (מיל') יצחק בריק והקמת הוועדה לבדיקת מוכנות צה"ל, נתניהו הבהיר כי צה"ל מוכן למלחמה, אך יש לתת מענה לפערים הקיימים. "נסיק מסקנות בהתאם", נמסר

בטחוני10.1.2019 | 21:31

ארכיון | פלאש 90

נתניהו מגיב לביקורת על מוכנות הצבא: ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו שמע הערב (חמישי) את מסקנות הוועדה לבדיקת מוכנות צה"ל, שהוקמה בעקבות הדוחות החמורים שהגיש נציב קבילות החיילים היוצא האלוף במילואים יצחק בריק. ראש הממשלה מסר כי "צה"ל מוכן למלחמה, זאת לצד הצורך להמשיך ולתת מענה לפערים שעדיין קיימים".

מלשכתו של ראש הממשלה נמסר כי נתניהו ימשיך ללמוד את הנושא ו"יסיק את המסקנות בהתאם". עוד הדגיש נתניהו: "תפיסת הביטחון 2030 תביא את צה"ל למוכנות טובה יותר להתמודדות מול אתגרי העתיד".

הדיון התקיים בהמשך לפגישת רה״מ נתניהו עם נציב קבילות החיילים היוצא אלוף (מיל') יצחק בריק ולהתייעצויות שקיים עם אלוף (מיל') יוחנן לוקר, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, תא"ל (במיל') יעקב נגל וגורמים נוספים.

בדיון היום השתתפו הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, אלוף (מיל׳) אבי מזרחי, אלוף (מיל') דורון אלמוג, פרופ' אשר טישלר, מבקר צה"ל תא"ל (מיל') אילן הררי ומבקר מערכת הביטחון תא"ל (מיל') איתן דהן, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, תא"ל (מיל') יעקב נגל וכן ח"כ עמר בר לב שבחן את הנושא מטעם ועדת חוץ וביטחון.

mako

שתף כתבה זו