מבזקים

הנשיא ריבלין פנה לנשיא פרו בבקשה לחון ישראלית העצורה בארצו

נשיא המדינה פנה למרטין ויסקרה בבקשה שיחון את הודיה מונסנגו, בעלת צרכים מיוחדים שנצרה במדינה הדרום אמריקנית לפני חצי שנה בחשד שהבריחה סמים: "אנו דואגים מאד לביטחונה הנפשי והפיזי של הודיה, בייחוד לאור מעצרה הממושך והמרחק ממשפחתה"

מדיני8.2.2020 | 22:38

יונתן זינדל, פלא 90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, פנה הערב לנשיא פרו, מרטין אלברטו ויסקרה קורנחו, בבקשה לחון את הודיה מונסנגו העצורה בארצו מזה מספר חודשים. מונסנגו, אזרחית ישראלית בת ה-24, עם צרכים מיוחדים, נעצרה לפני כחצי שנה בחשד שניסתה להבריח סמים ומואשמת בסחר בסמים.

בפנייתו כתב הנשיא כי הודיה סובלת מבעיות רפואיות והדגיש את העובדה שהודיה אינה בעלת עבר פלילי וכי סביר להניח שמצבה הייחודי, המתואר במכתבו של הנשיא, הביא אותה להיות מעורבת לכאורה בעניין, שלא במכוון. הנשיא ביקש את התחשבותן של הרשויות במצבה העדין ובכך שהודיה דוברת עברית בלבד ועל כן מתקשה לתקשר עם עורכי הדין המקומיים שלה.
 
"בהתחשב בנסיבות ההומניטריות הקשות הללו, אנו דואגים מאד לביטחונה הנפשי והפיזי של הודיה, בייחוד לאור מעצרה הממושך והמרחק ממשפחתה", הדגיש הנשיא במכתבו והוסיף: "בנסיבות ייחודיות אלה, אני פונה לחמלתך ורחמיך בבקשה להתערבותך האישית בהענקת חנינה לגברת הודיה מונסנגו".

מונסנגו נעצרה בשדה התעופה בלימה בירת פרו ביחד עם עוד צעירה ישראלית, לאחר שבמזוודתה נתפסו 28 קילוגרמים של סם אסור. ביחד איתן נעצרו שני ילדים קטינים, בן ובת, שהם אחיינים של אחת העצורות. לאחר התערבות הקונסולית בלימה והתגייסות של בית חב"ד הילדים שוחררו והוחזרו לארץ בליוויית דייל.

חדשות JDN

 

שתף כתבה זו