מבזקים

מתקפות מימין ומשמאל: "בגלל זה התפטרתי"

ראשי המפלגות מבקרים הערב בחריפות את אופן הטיפול בהסלמה החמורה בדרום | לא רק גנץ וליברמן מן האופוזיציה, ביקורת נשמעת גם מתוך איחוד מפלגות הימין: "את המשוואה הזאת אנחנו מחוייבים להפוך, את הפחד צריך להעביר לצד השני", כך פרץ

פוליטי13.6.2019 | 22:51

ההסלמה בדרום בעיניים פוליטיות בנימין נתניהו/בני גנץ צילום: Dudi Modan/Noam Revkin Fenton, Flash90


התגובות במערכת הפוליטית להסלמה הנוכחית לא איחרו לבוא, בזה אחר זה פרסמו פוליטיקאים תגובות חריפות.

"כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח", כתב יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ בדף הפייסבוק שלו.

"אז מה עושים אחרת?", שאל גנץ והציע תוכנית משלו, "ראשית תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. שמים את הכוונת על בכירי חמאס. אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים - פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט. יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה", ככתב גנץ וקינח בהבטחת הבחירות, "אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי".

יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן תקף בחריפות יתר וכתב בדף הפייסבוק שלו, "תושבי הדרום היקרים, תרשו לי להביע את צערי העמוק על הליכתה ללא עת של תחושת הביטחון שלכם. זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי מתפקיד שר הביטחון. חייבים לקבור קבורת חמור את "תהליך ההסדרה" ולהחיות מחדש את ההרתעה הישראלית".

לדבריו, "יש להנחית מכה קשה על החמאס, ולהביא להפסקת שיגורי בלוני תבערה ונפץ, רקטות וייצור נשק, התפרעויות על הגדר, וכמובן לעצור את העברת דמי הפרוטקשן. רק כך נוכל להשיב לכם את תחושת הביטחון מחדש ואת יכולת ההרתעה של מדינת ישראל", כך ליברמן.

ביקורת נשמעה גם מהאגף הימני

יו"ר 'הבית היהודי' ואיחוד מפלגות הימין, ח"כ הרב רפי פרץ הגיב לפגיעת הרקטה במבנה ישיבה בשדרות ואמר,‏ "כשבטרקלינים ממוזגים מערבבים את עסקת המאה בשדרות ועוטף עזה ילדים רצים בפחד לממ"ד. את המשוואה הזאת אנחנו מחוייבים להפוך, את הפחד צריך להעביר לצד השני, לראשי חמאס בני המוות שמשבשים את חיינו בלי לתת את הדין", כך פרץ.

יו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל סמוטריץ' צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו, "אם הבוקר, אחרי הרקטה הראשונה, היו נמחקים ארבעים בניינים רבי קומות במרכז עזה - הרקטה ששוגרה הערב ופגעה בישיבת ההסדר בשדרות לא היתה משוגרת. תגובה צבאית כואבת הכרחית בטווח הקצר".

התגובות הללו ועוד באו לאחר שהערב נרשמה הסלמה חמורה, עם שיגורה של רקטה מרצועת עזה לעבר העיר שדרות ופגיעתה הישירה במבנה ישיבה שבחסדי שמים היה ריק מאדם באותה שעה, לאחר שבחוריה התפזרו לבתיהם לקראת שבת.

 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו