מבזקים

קנצלר אוסטריה אירח ועידה; נתניהו: "שיעור הבדיקות שלנו גבוה מאוד"

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ, אירח היום ועידת מנהיגים מהעולם באמצעות הזום. ראש הממשלה נתניהו נטל חלק בפגישה: "שיעור הבדיקות שלנו גבוה מאוד. אנחנו מגיעים ל-30 אלף בדיקות ביום באוכלוסייה של 9 מיליון"

מדיני29.7.2020 | 17:21

ראש הממשלה נתניהו וקורץ צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (רביעי), בוועידת מנהיגים באירוח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ. בהמשך לוועידות הקודמות, התכנסו הבוקר המנהיגים זו הפעם החמישית, להתייעצות בהתמודדות עם התפרצות הגל השני והמאמצים להמרצת הכלכלה, תוך הקפדה על המגבלות המסייעות לשמירה על בריאות הציבור.

ראש הממשלה נתניהו: "שיעור הבדיקות שלנו גבוה מאוד. אנחנו מגיעים ל-30 אלף בדיקות ביום באוכלוסייה של 9 מיליון. אני חושב שעוד נצליח לעלות את הכמות. אנחנו רוצים מנגנון בסדר גודל תעשייתי שיוכל לבצע בדיקות המוניות ומנגנון איתור ובידוד מהיר מאוד. זה חיוני כדי שנמשיך להכיל את המגיפה לאורך זמן".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי אחד הלקחים שנלמדו מהתפרצות הגל הראשון הוא הצורך להגביל את ההתקהלויות במקומות סגורים כדי למנוע הדבקה מסיבית. המנהיגים הסכימו כי יש צורך להמשיך ולהגביל את ההתקהלויות על מנת להימנע מהתפרצות משמעותית מחודשת.

בנוסף לראש הממשלה נתניהו וקנצלר אוסטריה קורץ, השתתפו בוועידה גם ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון, ראש ממשלת דנמרק פרדריקסן, ראש ממשלת יוון מיצוטקיס וראש ממשלת צ'כיה באביש.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו