מבזקים

שלח כינס ועדת לדון בפרשת הצלולות; זוהר מאיים להדיח

הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח מתכנסת בשעה זו לדון בפרשת הצוללות ובדרישה לקבל את חוות הדעת בעניין ממבקר המדינה מנתניהו אנגלמן, שבליכוד מאיימים להדיח את יו״ר הוועדה מתפקידו

פוליטי29.6.2020 | 12:31

מיקי זוהר צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוועדה לביקורת המדינה: יו״ר הוועדה חבר הכנסת עפר שלח אמר בפתח הדיון, שהתקיים הבוקר (שני), "אנחנו מדברים על מאות מיליונים מתקציב הביטחון, ונגזרות צדדיות ששוות הרבה מאוד כסף, מבלי שנעשית הכרעה מוקדמת כמה צוללות אנחנו צריכים. למה הדברים האלה הוכרעו קודם שנפלו ההחלטות? הבדיקה של המבקר היא רלבנטית והייתה צריכה להיעשות".

לדברי חבר הכנסת שלח, "גם אם לא היה חשד לשחיתות והיא עוד יותר מחמירה כשאנחנו מדברים על חשד לשחיתות".

בתגובה לכינוס הדיון, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר איים על יו"ר הוועדה שלח כי יפעל להדחתו מהתפקיד. הכוונה היא להעביר את התפקיד לידי סיעת 'ימינה' שנותרה ללא תפקיד באופוזיציה. "הייתי סבור שבשום מצב לא ייתכן שהוועדה הזו תהפוך כלי לניגוח פוליטי. אני לא חושב שהדיון היום הוא ענייני או מקצועי״".

זוהר הוסיף, "היה לי חשוב לעמוד במילה שלי ולא להתערב בהחלטות האופוזיציה לגבי מי עומד בראש איזו ועדה. אני לא פוסל את האפשרות לבחון להחליף אותך כיו"ר הוועדה לאור ההתנהלות הלא מקצועית שפוגעת בשמה הטוב של הוועדה, וייתכן שיש לשקול את המשך כהונתך בראשות הוועדה. נבחן את האפשרות שיש בפנינו".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו