מבזקים

לקראת החג: נחלים בצפון נאסרו זמנית לרחצה

כמות חיידקים חריגה נמצאה במימיהם של מספר מקורות מים בהם גם הירדן והבניאס - ומשרד הבריאות הודיע כי הכניסה אליהם אסורה. ראש מועצת הגליל העליון שוחח עם מנכ"ל משרד הבריאות: "תיערך בדיקה נוספת בימים הקרובים"

בריאות / קורונה23.9.2019 | 20:47

הבניאס | ויקיפדיה

משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה אסרו היום (שני) באופן זמני על רחצה במספר נחלים בצפון. זאת, לפי הודעת המשרדים, בשל בדיקות שהצביעו על כמות חיידקים חריגה במימיהם. בעקבות האיסור שוחח ראש המועצה האזורית הגליל העליון עם מנכ"ל משרד הבריאות והשניים סיכמו על עריכת בדיקה נוספת בימים הקרובים.

מקורות המים שנכללו באזהרה הם: נהר הירדן, נחל ג'ילבון, נחל משושים, נחל אל-על, נחל הזאכי, ונחל הבניאס. עוד מסרו במשרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה כי הם ממשיכים בדיגום ובמעקב, ויעדכנו בהמשך ככל שיידרש.

"האיסור על כניסה גורפת לנחלים בצפון מאוד הפתיע אותנו", אמר ראש המועצה האזורית הגליל העליון גיורא זלץ. "יחד עם זאת בשלב זה אנחנו בהחלט מכבדים אותה. דיברתי עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וסיכמנו על בדיקה נוספת כבר בימים הקרובים".

עוד הוסיף ראש המועצה: "אני מקווה שהתוצאות יהיו טובות יותר ונוכל לדייק באיזה נחלים יש בעיה, אם אכן יש כזו, כך שתוכלו להמשיך וליהנות מהאתרים בגליל העליון ובצפון".

mako

 

שתף כתבה זו