מבזקים

ריקול גדול: חשש לחיידרי ליסטריה בגלידות שונות של פלדמן

חברת פלקו, שמשווקת את גלידות פלדמן, הודיעה היום על עצירת שיווק ואיסוף מוצרים שונים של פלדמן • מחלת הליסטריוזיס עלולה להיות מסוכנת מאוד לנשים הרות, ילדים, קשישים ואנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת

בריאות / קורונה23.9.2019 | 20:10

יח"צ

חברת פלקו, המשווקת את גלידות פלדמן, הודיעה היום על החזרה יזומה של מוצרים שונים עקב חשש להימצאות חיידק ליסטריה מונוציטוגנס. החברה פירטה שורה של מוצרים שהיא עצרה את שיווקם והודיעה כי היא פועלת לאיסוף המוצרים מהמדפים. במקביל, הודיעה לצרכנים, שאחד מהמוצרים הללו ברשותם, שלא לצרוך אותם ולהחזירם לאחת מחנויות החברה.

בין המוצרים: עינוגים, שלגון חלבי בשומן צמחי בטעם וניל ומסטיק, שלגון שמנת בטעם שוקולד בציפוי מכיל שוקולד חלב, מיני מילק בר שוקולד, גלידת יוגורט יוגורטיה, חטיפי גלידה בטעם וניל צרפתי בציפוי מכיל שוקולד, שלגון שמנת בטעם פקאן בתוספת סירופ בטעם מייפל בציפוי מכיל שוקולד חלב, אגוזי מלך ולוז, מיני מילק בר מייפל פאדג', שלגון פרווה בשומן צמחי בטעם יוגורט וסורבה פירות טרופיים ויוגי פרי פירות טרופיים.

באתר של משרד הבריאות מפורט כי תסמיני החיידק, שעשויים להוביל למחלת הליסטריוזיס, מופיעים כדמויי שפעת והם עשויים להסתיים ללא השלכות רפואיות נוספות, אך המחלה עלולה להיות מסוכנת מאוד עבור אוכלוסיות מסוימות בהן נשים הרות, ילדים, קשישים ואנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת.

גלובס

שתף כתבה זו