מבזקים

הג'יהאד האיסלמי הוא שעומד מאחורי סבב הירי האחרון

האם תושבי הדרום ילכו בעוד שישה ימים לקלפיות לקול אזעקות? בישראל בחרו להגיב באופן מידתי לירי היום מדרום לאשקלון כדי לא להסלים את המצב ולמנוע הידרדרות לעימות. במערכת הביטחון מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי בימים האחרונים זה הג'יהאד האסלאמי שמותח את הגבולות של חמאס

בטחוני11.9.2019 | 21:03

פלאש 90

הירי לעבר הדרום: במערכת הביטחון מעריכים שמי שעומד מאחורי הירי בימים האחרונים הוא הג'יהאד האסלאמי. הג'יהאד מייצר מבחן משילות של ממש לחמאס ובישראל מנגד מנסים לשמר את המצב מתחת לרף המלחמה. התגובה הישראלית הגיעה והירי מעזה ממשיך. במערכת הביטחון לא יודעים להגיד אם הירי אמש התבצע כי ראש הממשלה נאם באשדוד.

גורמים מתחו ביקורת רבה על כך שראש הממשלה מדווח בעצמו על שהוא מגיע לדרום הארץ. לקראת ימים של בחירות יש היערכות בשורה רבה של מוקדים צבאיים. ההיערכות היא מפני ניסיונות לשבש את הבחירות בישראל.

עוד הערב, צה"ל תפס שני חשודים שחצו את גדר המערכת. מחיפוש שבוצע עליהם נתפסו שני קטרים ושני סכינים. מוקדם יותר נשמעה אזעקת שווא באזור אשקלון ובמושב מבקיעים. התושבים בדרום מבינים שעליהם להתכונן לקראת סוף שבוע מתוח ושהירי יכול להתחדש לקראת יום הבוחר.

בשעות הצהריים, נורה מטח של פצצות מרגמה מרצועת עזה לישראל, אחת הפצצות נחתה בחנייה של בית פרטי באחד היישובים וגרמה לנזק. אזעקת צבע אדום נשמעה ביד מרדכי ובנתיב העשרה. דובר צה"ל אישר כי הופעלה התרעה בשני היישובים, ולאחר זמן קצר מסר כי זוהו 3 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. ככל הנראה שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. טנק צה"ל תקף בתגובה לירי שתי עמדות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה.

אמש שוגרו שתי רקטות לכיוון אזור התעשייה הצפוני באשדוד ולאזור התעשייה הדרומי באשקלון. פיצוצים נשמעו במקום והתושבים התבקשו להיכנס לתוך המרחבים המוגנים. צה"ל זיהה שני שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל - שניהם יורטו בהצלחה בידי לוחמי כיפת ברזל. ‎למרות השיגור, בפיקוד העורף לא פרסמו הנחיות מיוחדות לתושבים. אישה כבת 46 לקתה בחרדה באשדוד ופונה על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א לקבלת טיפול בבית החולים אסותא בעיר.

mako

שתף כתבה זו