מבזקים

טענות בניו-יורק: הנהגת העיר נכשלת בהתמודדות עם האנטישמיות

שורת תקריות אנטישמיות שהתרחשו בעת האחרונה ברחבי ארצות הברית ובריכוזים החרדים בניו-יורק, מובילות לתסכול בקרב התושבים המבוהלים • אברך הותקף בעת שצעד עם ילדיו בקריאות מזעזעות • בניו יורק מאשימים: הנהגת העיר נכשלת בהתמודדות עם התפרצויות של פשעי שנאה

חדשות בעולם12.5.2019 | 19:35

אברך הותקף בצעקות השומרים בורו פארק בפעולה צילום: Boro Park Actions


אברך חסידי שצעד עם ארבעת ילדיו (בגילאי 7 עד 14) מבית הכנסת בשבת בבוקר בשכונת בורו פארק שבברוקלין, הותקף בצעקות על ידי תלמידי תיכון שצעקו לעברו "אני אוהב את היטלר!".

לדברי האברך, "כאשר הלכתי דרך שטח הקמפוס של בית הספר התיכון פרנקלין, שני סטודנטים ממוצא אסיאתי התחילו לצעוק עלי ועל ארבעת הילדים שלי "אני אוהב את היטלר אני אוהב את היטלר".

האברך שיחזר עוד, "הילדים שלי היו מבוהלים והייתי בהלם, אז ביקשתי מהם לחזור על עצמם כדי לוודא ששמעתי נכון, אבל התלמידים חבשו מיד כובע של הקפוצ'ונים אותם לבשו, והחלו להתרחק. הלכתי מיד לדווח על האירוע למינהלת בית הספר, והם אמרו לי להגיש תלונה במשטרה, דבר שעשיתי מאוחר יותר באותו ערב במוצאי שבת". כך דווח האתר Yeshiva world news.

בהתייחסות לאירוע האנטישמי האחרון, ובנוגע לכל אירועי האנטישמיים הרבים שמתרחשים כמעט מידי יום ברחבי ארצות הברית, מאשים המחוקק דוב הייקינד את ההנהגה באוזלת יד.

לדברי הייקינד, "מאחר וההטרדה שלהם היתה מילולית, כל מה שניתן לעשות זה להגיש תלונה במשטרה, ואם זה לא מזעזע את הרגישות של ניו יורקים טובים והגונים, אז אולי הגיע הזמן לקבל את זה שהדברים הללו הם הנורמלי החדש, אבל האם אנחנו מוכנים לקבל זאת? האם אנחנו מוכנים לקבל את העובדה שיהודים מותקפים על עצם היותם יהודים? האם זה דבר שבשגרה ב-2019 בניו יורק?".

המחוקק האשים, "עד כה, הנהגת העיר נכשלת בהתמודדות עם התפרצויות של פשעי שנאה אנטישמיים, אבל זה לא מאוחר מדי, עדיין".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו