מבזקים

שביתת רעב ב-40 מעלות: "לא רואים את העתיד"

נציגי 'גני האירועים' פתחו בשביתת רעב הבוקר במאהל מחאה שהוקם במיוחד מול משרד רה"מ. לטענתם, חוסר בסיוע כלכלי והתנהלות הממשלה כלפיהם, תביא לקריסתם

כלכלי18.5.2020 | 14:09

חתונה בחצר ישיבת מרכז הרב צילום: צילומסך

הבוקר (שני), כשמעלות החום נוסקות עד 40 ויותר, פתחו נציגי גני האירועים בשביתת רעב נרחבת במאהל מחאה מיוחד שהוקם מול משרדו של ראש הממשלה נתניהו. הם מתכוונים להמשיך את השביתה עד לאישור מתווה החזרה לעבודה והפיצוי לעסקים בתחום האירועים – שטרם קיבלו מענה ועומדים על סף קריסה. בעלי אולמות: "ראש הממשלה מעדכן שפותחים ב-14 ביוני אבל לא קיבלנו שום מתווה פתיחה, אף אחד לא שוחח איתנו".

ליאור כהן ממתחם האירועים לוקא ויו"ר משותף של התאחדות האולמות אמר "אנחנו שובתים כי אנחנו לא רואים את העתיד ומתי אנחנו חוזרים לעבודה, אנחנו מיואשים ומתוסכלים מההתנהלות של הממשלה וכבר חודשיים מגלגלים אותנו ממשרד למשרד ותחת טקטיקה של משיכת זמן", עוד הוסיף "יש לנו 25 אלף זוגות שמחכים לשלוח את ההזמנות שלהם היום. אין לנו סיוע כלכלי, כ-50% מבעלי גני האירועים לא יצליחו להניע את המערכות ולחזור לעבודה."

נועם לוי, הבעלים של אולם האירועים קמילו ויו"ר משותף של ההתאחדות אמר: "בעלי עסקים פונים אלינו מידי יום ומציפים אותנו בטלפונים, אבל לנו אין תשובות! 100 אלף איש שעובדים בתעשייה לא יחזרו לעבודה. אנחנו חייבים סיוע כספי כדי להתניע את העסקים שלנו. אנחנו רוצים שיחלקו הזמנות".

בעקבות משבר הקורונה והחלטת הממשלה להורות על סגירת כל אולמות האירועים, עובדי ובעלי האולמות וגני האירועים למיניהם נפגעו כלכלית מאוד, לאחרונה הסירה הממשלה חלק מהמגבלות ואישרה לערוך חתונות של עד 50 מוזמנים, אך גני אירועים ואולמות רבים בחרו שלא לפתוח את העסק מחדש - לאור העובדה שזה לא משתלם להם כלכלית.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו