מבזקים

בעל מפעל השתייה המפורסם נפטר מקורונה

בגיל 77 נפטר החסיד הראשון שהקים מפעל לשתייה בכשרות מהדרין בניו יורק, הוא נדבק בנגיף הקורונה והיה מורדם ומונשם. ארונו יגיע לארץ הקודש

ברוך דיין האמת17.5.2020 | 15:49

באדיבות המשפחה

ברוך דיין האמת: במונסי נפטר בשבת הרה"ח ר' צבי (הרשל) הולד ז"ל, מייסד ובעל מפעל השתייה הראשון בניו יורק שיוצר בקו מהדרין 'מים חיים'. ר' הרשל נפטר בגיל 77 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה לפני מספר שבועות נדבק והיה מורדם ומונשם. 

הרה"ח רבי הרשל הולד ז"ל יליד ארץ הקודש, למד בישיבת פוניבז' לצעירים ולפני למעלה משישים שנה עבר יחד עם משפחתו לארה"ב והוא למד בדטרויט.

היה מבחירי תלמידיו וחסידיו של הגאון הצדיק רבי אשר פריינד זצ"ל והיה חסיד מובהק לרבו, כשרבי אשר היה חי ר' הרשל היה מגיע לישראל לפחות שש פעמים בשנה ותרם רבות למפעלי החסד של רבי אשר. 

פרק מרכזי בחייו היה הקמת מפעל השתיה הראשון בניו יורק בקו מהדרין תחת השם 'מים חיים', מי שזרזו לפתוח את המפעל הכשר היה האדמו"ר ה'ויואל משה' רבי יואליש מסאטמר זצ"ל שעודד אותו לפתוח את המפעל הכשר שהיה הראשון לשתיה כשרה אותו ניהל עד יומו האחרון. 

מכריו מספרים ל'בחדרי חרדים' על אדם עם לב רחב וזהב, שתרם למוסדות התורה, גם בשנים האחרונות שהיו קשיים תמיד נתן בנפש חפצה ומעולם לא חסך כלום הכל לתת בשביל לשניץ הוא לא יכל לראות אדם שחסר לו והוא תמיד נתן בהרגשה טובה ובנפשה חפצה. 

כשהיה מגיע לארץ פקד את קברי הצדיקים, היה מגיע למירון, קבר רחל ולכל המקומות. 

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, שלושה בנים ושבעה בנות, נכדים וצאצאים רבים. 

מסע הלוויה מחר (שני) בהר תמיר בהר המנוחות שם מקום מנוחתו ליד רבו הגדול הגאון הצדיק רבי אשר פריינד זצ"ל.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו