מבזקים

מסר מפתיע מווהאן לרמב"ם: "נראה שהצלחנו לנצח את הקורונה"

"עכשיו אנחנו חוגגים את הניצחון שלנו על הנגיף, ומוכנים לעזור לחברים שלנו בישראל", כך כתבה רופאה מסין שהתמחה בבית החולים רמב"ם בחיפה לגורמים בבית החולים

בריאות / קורונה25.3.2020 | 10:57

רופאים סינים צילום: דוברות ביה"ח רמב"ם

גורמים ברמב"ם קיבלו בימים האחרונים פנייה מפתיעה מאחד המקומות הכי ידועים בעת הזו בעולם – העיר וואהן שבסין, שם החלה התפרצות הקורונה לפני כמה חודשים.

את הפניה עשו שני רופאים סינים המוצבים בעיר ומטפלים מאז החלה ההתפרצות בתושבים הרבים. השניים שהו בעבר ברמב"ם במסגרת פרויקט חשיפה לצוותים רפואיים מסין, אשר הגיעו לחיפה לפרקי זמן של שלושה חודשים, כדי ללמוד מקרוב כיצד מתנהל בית חולים ציבורי גדול בישראל.

הרופאים, ששהו ברמב"ם בין נובמבר 2017 לינואר 2018, יצרו קשרים במרכז הרפואי ושולחים מסרים מעת לעת לחברים שהותירו בארץ.

כאמור, לפני כמה ימים התקבלה פניה מהשניים, אשר החליטו להשתמש בכל הידע שנצבר אצלם בחודשיים האחרונים כדי לעזור לקולגות בישראל. הרופאים הסינים העבירו קבצי מידע גדולים המתעדים את ההתנהלות שלהם מול החולים השונים והמחלה המסתורית, מאז התפרצה בינואר השנה ועד היום, כאשר הם מתארים את המצב מנקודת מבטם של אלו העומדים בחזית ההתמודדות עם מוקד ההתפרצות הראשון בעולם והגדול ביותר שהיה עד לאחרונה. בימים אלו בוואהן כבר מתארים תמונת מצב שונה, כאשר הלך הרוח שם הוא של "ניצחון" על הקורונה.

"היי, קוראים לי וואנג לינה ואני הייתי סטודנטית במחלקת קרדיולוגיה של רמב"ם בין החודשים נובמבר 2017 עד ינואר 2018", כתבה אחת הרופאות לגורמים ברמב"ם באמצעות אפליקציית וויצ'ט, "אני קרדיולוגית, אבל מטפלת בוואהן בטווח של מחלות ובכל החולים – קלים וקשים. המפתח לניצחון על המחלה הוא בידוד!", היא מספרת בהתכתבות עם הגורמים ברמב"ם ומוסיפה, "כולם פה בבידוד, להוציא את הצוות הרפואי". לינה מספרת כי היא עובדת בימים אלו בבית חולים המכיל 400 מיטות, אך מאז שהחלה לעבוד בוואהן, לפני כחודשיים, ראתה יותר מ-2,000 חולים. "עכשיו אנחנו חוגגים את הניצחון שלנו על הנגיף, ומוכנים לעזור לחברים שלנו בישראל", היא מסכמת את ההתכתבות.

"אין ספק שאנחנו מסוקרנים לדעת יותר על המתרחש בוואהן", אומרים ברמב"ם בעקבות הפניה ומוסיפים, "אנחנו מודים לחברים שלנו בסין על הדאגה ומקווים שגם אנחנו נוכל להיות שותפים לתחושות הניצחון בקרוב".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו