מבזקים

בג"ץ דחה העתירה: רון קובי הודח סופית מראשות העיר טבריה

סוף לסאגה: לפני שעה קלה דחה בג"ץ את עתירתו של רה"ע טבריה רון קובי ולמעשה הדיח אותו סופית מראשות העירייה • מקלב: "ביהמ"ש קבע באופן סופי את כשלונו ואי כשירותו לנהל עיר" • בצלמו: "מצער שהוא הודח על רקע טכני ולא על גזענות והדרה • • כל הפרטים

מקומי17.2.2020 | 09:33

רון קובי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סוף לסאגה: לפני שעה קלה (שני) דחה בג"ץ את עתירתו של ראש עיריית טבריה רון קובי ולמעשה הדיח אותו סופית מראשות העירייה.

בין היתר נאמר בפסיקה כי, "מהשימוע עולה כי חלק נכבד מהטענות העותר נמצאו מוצדקות, אך בהינתן מנת חלקו של העותר ואי אישור תקציב: בהינתן שיקול הדעת המוקנה למשיב 1 ולשלטון המרכזי".

עוד נאמר כי, "בהינתן אמות המידה שהותוו בפסיקה להפעלת שיקול הדעת, גם בנסיבות של מועצה "לעומתית" איני סבור כי קמה עילה להתערבותנו".

ח"כ אורי מקלב על החלטת ביהמ"ש: "בית המשפט קבע באופן סופי את כשלונו ואי כשירותו לנהל עיר,  פעולותיו של רון קובי לא נגמרו בעיר טבריה אלא הלך ממקום למקום ופגע בקודשי ישראל וביוסדות העם היהודי, הכפיש והשמיץ והרבה קיטובים בעם".

עוד אמר מקלב, "לצערינו רון קובי אינו היחיד ויש עוד מי שמנסה לפעול בצורה זו - הציבור צריך להוקיע ולדחות את כל מי שפועל בצורה זו". מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "מדובר בהחלטה מבורכת. יחד עם זאת מצער שהוא הודח על רקע טכני ולא על גזענות והדרה. כנראה שיש מגזרים שמותר לפגוע בהם. ארגון בצלמו ייאבק בכל גילוי גזענות נגד כל אדם בישראל וכל מגזר. ללא הבדל דת גזע ולאום".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו