מבזקים

דרמה בימין: סמוטריץ' חובר לבנט ושקד; קורא לאחדות עם פרץ

לאחר שהימין החדש והאיחוד הלאומי הודיעו כי ירוצו יחד - החיבור של הרב פרץ עם בן גביר בסכנה? • בנט לרב פרץ: "הצטרף לאיחוד רחב" • בבית היהודי תוקפים: "נחשף פרצופם האמיתי של בצלאל סמוטריץ ונפתלי בנט - ריסוק הציונות הדתית" • הסיפור המלא

פוליטי14.1.2020 | 12:43

פלאש 90

דרמה במפלגות שמימין לליכוד: ראשי מפלגת "הימין החדש", נפתלי בנט ואיילת שקד, חתמו היום (א׳) עם יו״ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ׳, על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. במפלגה טוענים שההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף שיוויוני ומכבד גם למפלגת הבית היהודי.

יו״ר הימין החדש, שר הביטחון נפתלי בנט אמר מיד לאחר החתימה כי, "זה יום גדול. איחדנו מחדש את הבית. הובלנו לאחדות גדולה בימין האידיאולוגי ובציונות הדתית - ממסורתיים ועד חרד״לים, מכיפה סרוגה ועד כיפת שמיים, מתל אביב ועד קדומים. אני קורא לידידי הרב רפי להצטרף אלינו מיד למפלגה אחת מאוחדת לניצחון המחנה הלאומי".

יו״ר הימין החדש, ח״כ איילת שקד, הוסיפה: "אני מברכת על החיבור עם האיחוד הלאומי. בצאלאל סמוטריץ הוא שותף וחבר לדרך. החיבור עימו מאחד את כל זרמי הציונות הדתית והימין החילוני האידיאולוגי ויבטיח הקמת ממשלת ימין יציבה ובטוחה. אני קוראת לבית היהודי להצטרף אלינו".

יו"ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ והשותף החדש-ישן, אמר: "בשבועות האחרונים אנחנו עושים הכל כדי להגיע באחריות אמיתית לחיבורים שיביאו בשורה אמיתית ותקווה לבוחרי הציונות הדתית והימין האידיאולוגי. לשמחתי עשינו הלילה צעד משמעותי וגדול, ובעזרת השם נשלים את האיחוד המלא עם הבית היהודי בשעות הקרובות".

בתגובה לאיחוד המפתיע שנעשה ברגעים האחרונים לפני תום מועד הגשת הרשימות, בבית היהודי המאוחד הגיבו: "נחשף פרצופם האמיתי של בצלאל סמוטריץ ונפתלי בנט - ריסוק הציונות הדתית". לדבריהם, "נפתלי חוזר לטעות המרה של מועד א׳ ועכשיו הצטרף בצלאל לטעות החמורה. מתחילת הדרך קראנו לאחדות השורות אך הם העדיפו לפצל את המחנה ולפגוע במחנה הימין כולו".

עוד הוסיפו בסביבתם של פרץ ובן גביר, "פתאום לא מעניין את בצלאל פריימריז פתוחים, התמודדות דמוקרטית או מיזוג מפלגות, אלא רק הכסא החם בימין החדש. הבית היהודי המאוחד ימשיך קדימה ונודיע על המשך המהלכים בקרוב".

בשלושים השעות שנותרו עד למועד הסופי בו ניתן להגיש את הרשימות יימשכו המאמצים לאחד את כל סיעות הציונות הדתית לסיעה אחת כפי שהיה במערכת הקודמת. הסיכוי שסיעת הבית היהודי תעבור את אחוז החסימה ללא סמוטריץ׳ - קלוש.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו