מבזקים

ראש השב"כ: סיכלנו בשנה האחרונה 450 "פיגועים משמעותיים" נגד ישראלים

בביקור שערך בתערוכה ביטחונית שבה הוצגו כלי טיס לא מאויישים התייחס ראש השב"כ נדב ארגמן להתמודדות עם הטרור הפלסטיני ואמר כי "בשילוב של הטכנולוגיה והאנשים בשב"כ הצלחנו בשנה האחרונה לסכל 450 פיגועים משמעותיים שהיו אמורים לפגוע בישראלים"‎

בטחוני7.11.2019 | 13:57

ארכיון | פלאש 90

השב"כ הצליח לסכל לא פחות מ-450 פיגועים - כך מסר הבוקר (חמישי) ראש השב"כ נדב ארגמן, בתערוכת UVID בכנס ביטחוני על כלי טיס צבאיים ורחפנים. מרבית ניסיונות הפיגועים אליהם התייחס ארגמן התבצעו ביהודה ובשומרון.

על פי ארגמן, "השילוב של הטכנולוגיה ושל האנשים - זה מה שמאפשר לנו בשנה האחרונה לסכל מעל 450 פיגועים משמעותיים, ולשמור ולהשתדל לאפשר לאזרחי ישראל לחיות חיים שלווים ונוחים ביום יום, מבלי לדעת מה קורה מתחת לפני השטח".

"הטכנולוגיה והתעשייה הישראלית תמיד נמצאים אצלנו קרוב ללב, אנחנו רוכשים טכנולוגיות ישראליות לפני כל דבר אחר. התעשייה הישראלית, חדשנות, סטארטאפים - זה חלק ממה שאנחנו, ואנחנו משקיעים גם בחדשנות וגם בטכנולוגיה מאוד מתקדמת", המשיך ראש השב"כ. 

באוגוסט האחרון פורסם כי השב"כ, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, סיכל פיגוע תופת שיועד להתבצע בירושלים. הכוחות חשפו בחברון מטען חבלה מוכן להפעלה, וכן מעבדת חבלה בה יוצר. החשודים אותרו ונעצרו על ידי כוח של יחידת המסתערבים דובדבן ועל פי החשד הם אף ניסו לגייס מחבל מתאבד לטובת הפעלת המטען בבירה. ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את הסיכול: "יידעו אויבינו שידנו הארוכה מגיעה לכל מי שמנסה לפגוע בנו".

בתקופה האחרונה נחשפו באיזור יהודה ושומרון מספר חוליות צבאיות של חמאס אשר פעלו בהכוונת הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה ותכננו להוציא לפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות ומטרות של הרשות הפלסטינית. הפעילים באיו״ש הונחו להקים חוליות לטובת מימוש פיגועי חטיפה, ירי ודקירה, לרכוש אמל"ח ולאתר ולגייס פעילים נוספים לביצוע פעולות טרור.

במהלך יוני נעצר בביתו שבחברון תאמר ראג'ח רג'בי, בן 22. תאמר, סטודנט במכללת הפוליטכניק בחברון, מוכר כפעיל בארגון "אל כותלה אלאסלאמיה", הפועל מטעם חמאס. בעת מעצרו, הסגיר תאמר מטען חבלה במשקל שלושה ק"ג שעליו הוצמדו עשרות חלקי מתכת להגדלת הרסס והפגיעה בעת הפיצוץ. המטען יועד לטובת מימוש פיגוע תופת ובמסגרת חקירתו של תאמר בשב"כ עלה כי גויס לאחרונה על ידי פעילי חמאס מרצועת עזה על מנת שישמש כיצרן חומרי נפץ ומטענים.

mako

שתף כתבה זו