מבזקים

החסיד שהיה מכין עוגות פאר לרבי נפטר בגיל 93

הרה"ח הישייש רבי יהושע העשיל כץ ז"ל זקן חסידי סערט ויז'ניץ שריד העיירה סערט ברומניה נפטר הבוקר בשיבה טובה בגיל 93, החסיד שכל השבוע שר שירי שבת והיה מכין עוגות פאר לאדמו"ר

ברוך דיין האמת7.11.2019 | 10:07

ר' יהושע העשיל כץ ז"ל  צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

ברוך דיין האמת: הבוקר הלך לעולמו בשיבה טובה זקן חסידי סערט ויז'ניץ הרה"ח רבי יהושע העשיל כץ ז"ל החסיד האחרון בחסידות שהינו יליד העיירה סערט ברומניה והוא בן 93 בפטירתו. 

נולד בעיירה סערט ברומניה לאביו הרה"ח רבי אפרים פישל כץ ז"ל מחשובי חסידי סערט ויז'ניץ שהיה מביא קבוע לטיש של הרבי את המאכל 'מליגה' מאכל רומני שהיה מכין בעצמו ומביא לרבי. 

בארץ הקודש התגורר תחילה בבני ברק ובשנים האחרונות ברמת ויז'ניץ בחיפה, היה תמיד אדם שמח ועליז ששימח את סובביו ובפרט בימי הפורים.

לר' יהושע היו לו ידי זהב והיה מכין עוגות לשמחות ובמיוחד עוגות מיוחדות לשמחות של הרבי. העוגות היו פאר היצירות ברמה גבוהה והיה משקיע בזה זמן רב העיקר לשמח את הרבי והחסידים. 

ר' יהושע העשיל ז"ל עם עוגה מיוחדת שהכין לרבי מסערט ויז'ניץ. צילום: אהרן ברוך ליבוביץ 

החסידים מספרים ל'בחדרי חרדים' על אישיות מיוחדת תמיד היה לו ווארטים יפים שאמר, הוא אהב לשמח את כולם ותמיד עם חיוך על הפנים היה אוהב לשיר כל השבוע את שירי שבת ואפילו עכשיו שהיה מאושפז בבית החולים כל הזמן שר את שירי השבת של ויז'ניץ ואת הנוסח של הימים הנוראים. 

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנו הרב אפרים כץ מאשדוד ובתו אשת הרב ברוך שכטר מרמת ויז'ניץ. 

מסע הלוויה היום (חמישי) בשעה 12:30 בצהריים מבית המדרש הגדול סערט ויז'ניץ ברמת ויז'ניץ בחיפה. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו