מבזקים

בצה"ל מודים: בוצע ירי לעבר הרחפן שהופל בשטח רצועת עזה

בישראל מאשרים באופן חריג כי הרחפן שהופל הלילה בשטח הרצועה נפל לאחר שנורה. כמו כן, בניגוד לפעמים קודמות בהם נפלו רחפנים, במקרה האחרון לא אמרו בישראל כי "אין חשש לדליפת מידע". בחמאס טענו: "הצלחנו לסכל את המשימה של הרחפן"

בטחוני10.9.2019 | 19:53

אילוסטרציה | פלאש 90

בצעד חריג מודים בישראל, כי בוצע הלילה (בין שני לשלישי) ירי לעבר רחפן צה"לי שהיה בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה ובשל כך הוא הופל בשטח הרצועה. מוקדם יותר אישרו בצה"ל כי הרחפן נפל, אך לא פרטו האם מדובר בתקלה או שהופל על ידי הפלסטינים. אולם כעת מאשרים כי בוצע ירי לעבר הרחפן. בניגוד לפעמים קודמות, הפעם לא טענו בישראל כי "אין חשש לדליפת מידע" מהרחפן שהופל.

הבוקר דיווחו מקורות פלסטינים כי פעילי תפיסת השטח ברצועת עזה, שמוצבים לאורך גדר המערכת עם ישראל, ירו והפילו רחפן של צה"ל שטס בשטח הרצועה מזרחית לרפיח. לדבריהם, הרחפן נמצא בידיהם. בצה"ל אישרו כי רחפן צבאי נפל הלילה בדרום הרצועה והוסיפו כי האירוע מתוחקר.

כזכור, אתמול הודיע ארגון הטרור חיזבאללה כי לוחמי הארגון הצליחו להפיל מל"ט ישראלי שחצה את הגבול מישראל לעבר הכפר ראמיה שבדרום לבנון. לדברי הארגון, אנשיו יירטו אותו לאחר שחצה משטח ישראל באמצעות "אמצעי לחימה מתאימים" וכי כעת הוא נמצא בידי חיזבאללה.

דובר צה"ל אישר מאוחר יותר כי רחפן צה"לי נפל אתמול בצהריים בשטח לבנון, במהלך עיסוק בפעילות שגרתית באזור הגבול, בצד הלבנוני. גורמים בצבא ציינו כי מדובר ברחפן פשוט יחסית וכי אין חשש לדליפת מידע, אך לא מסרו אם סיבת נפילתו היא טכנית או מכוונת.

לפי דיווח ברשת אל-מנאר, כלי הטיס הישראלי שהה חמש דקות בשטח לבנון לפני שהופל, היה חמוש ונשא ציוד האזנה. כמו כן, לפי כתב הרשת כלי הטייס הופל כשהוא שלם ומבלי שנגרם לו נזק משמעותי.

כזכור, לפני כשבועיים תקפו לכאורה מל"טים ישראליים בדאחייה שבביירות מפעל של חיזבאללה לדיוק טילים. במסגרת התקיפה, כלי הטיס החמושים נחתו במדויק על מערבל יקר ערך שהחנה חיזבאללה בחניון פתוח – והוא יצא מכלל שימוש. הפעולה מעכבת את פרויקט הטילים המדויקים של הארגון.

חדשות JDN

שתף כתבה זו