מבזקים

ש"ס עתרה נגד החלטת בית המשפט לאסור מופע קיץ בהפרדה

בעקבות הפסיקה השערורייתית של בית המשפט בנצרת, שאסר אמש על קיום מופע קיץ בהפרדה בעיר עפולה לטובת הציבור החרדי. ש"ס מגישה הבוקר עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת בטענה כי ההחלטה אינה מידתית • "התחשבות באמונות - מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי"

חרדים12.8.2019 | 09:22

אלי קובין

יממה לאחר הסערה שקמה בעקבות פסיקתו של בית המשפט בנצרת לאסור קיומו בהפרדה מופע קיץ שאמרו היה להתקיים בעיר עפולה עבור הציבור החרדי בעיר, תנועת ש"ס ממהרת להגיש הבוקר עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת עיריית עפולה להסכים לדרישות שדולת הנשים, בטענה כי היא לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשוויון של הציבור החרדי המקיים את אירועי התרבות שלו בהפרדה.

ש"ס מדגישה בעתירתה, כי האירוע המדובר כמו אירועים נוספים המתקיימים בהפרדה, אינם באים לכפות אורח חיים על מי שאינו נוהג כך, אלא מייצגים קבוצת אנשים המבקשים זאת, שגם להם מגיע ליהנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם.

העתירה אף מסתמכת על פסיקת בג"ץ התומכת בדרישה זו וקובעת כי במצב כזה, "לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לה לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי".

לבקשת ש"ס שהוגשה באמצעות עו"ד ח"כ משה ארבל ועו"ד ישראל באך, יש להורות על ביטול פסק הדין שניתן רק מכח הסכמת העירייה השגויה, ולהורות על קיום דיון דחוף לגופה של העתירה בו תוצג עמדתנו או לחלופין להעביר את הסוגיה להכרעת בג"ץ.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו