מבזקים

החתול שניצל בזכות שר התחבורה

שר התחבורה נענה לבקשת "תנו לחיות לחיות" והורה להציל את בעל החיים שנתקע במסילה בנתב"ג - עכשיו שוקלים לקרוא לחתול "בצלאל"

חדשות בארץ17.7.2019 | 22:14

אילוסטרציה | pixabay

גור חתולים קטן שנלכד בין פסי הרכבת בתחנת נתב"ג, במקום שבו עוברות רכבות במשקל מאות טונות, חולץ היום (רביעי) בתום מבצע משולב של עובדי רכבת ישראל ומחלצים של עמותת "תנו לחיות לחיות". החתול, כבן חודש, חולץ לאחר שהעמותה פנתה באופן בהול ללשכת שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', שנענה לפנייתם והנחה את עובדי הרכבת לסייע בהצלתו. כעת, שוקלים לקרוא לחתול על שם השר - בצלאל.

"אני פונה אליך בנושא דחוף מאוד של הצלת חיים ומניעת צער בעלי חיים", כתבה דוברת העמותה אתי אלטמן בפנייתה לסמוטריץ'. "ישנו חתול שתקוע על מסילת הרכבת בתחנת נתב"ג. אנו רוצים לשלוח מחלץ מקצועי שיחלץ את החתול ויציל את חייו, אולם הדבר מחייב את שיתוף הפעולה של מנהל התחנה. כל דקה קריטית - החתול יכול להידרס ולמות מוות נוראי על הפסים אודה לעזרתך הדחופה".

לאחר התערבות שר התחבורה, עובדי תחנת נתב"ג בראשות מנהל המשמרת יעקב לואיג'י יצרו קשר עם פיקוד הרכבות הארצי ברשת החירום, וקיבלו מהפיקוד חלון זמן שבו לא עוברות רכבות בתחנה. עם הגעת המועד המיוחל, חולץ החתלתול מהמסילות בפעולה מהירה של לוכד החתולים אבי קוזי מטעם עמותת "תנו לחיות לחיות" והמשרד להגנת הסביבה.

החתלתול נמצא כעת במשמורת של עמותת "תנו לחיות לחיות", שם הוא עובר בדיקות וטרינריות ומקבל מזון. זאת אינה הפעם הראשונה שעובדי רכבת ישראל מחלצים חיות מבין המסילה. רק בשנה האחרונה חולצו חיות רבות, בין היתר חתולים מתחנת תל אביב-סבידור מרכז, ואפילו צב שחולץ מהמסילה בקו עמק בית שאן.

mako

שתף כתבה זו