מבזקים

כוחות התגבור בפיקוד הדרום שוחררו‎

פרסום ראשון: לאחר הערכת מצב, בצה"ל הוחלט לשחרר את הכוחות שנשלחו לתגבור בפיקוד הדרום בהסלמה האחרונה. הכוחות יועברו לפעילות שוטפת ואימונים, בצה"ל הדגישו: ממשיכים להיות במוכנות גבוהה לפעולה מהירה‎

בטחוני14.4.2019 | 12:42

יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: הבוקר (ראשון) ובהתאם להערכת מצב מתמשכת הוחלט על שחרור הכוחות המתגברים בפיקוד הדרום לפעילות שוטפת ולאימונים לשיפור המוכנות. "צה"ל ממשיך להיות במוכנות גבוהה ולפעולה מהירה על פי צורך והערכת המצב", נמסר.

כוחות צה"ל בדרום תוגברו משמעותית בסבב הלחימה האחרון בדרום, שנפתח עם הפגיעה הישירה של הטיל במושב משמרת בשרון. במשך שתי יממות היו קרובות ישראל ועזה לעימות חזיתי, אך עקב מאמציה של מצרים הגיעו הצדדים להבנות לרגיעה - שבישראל גם עכשיו, יותר משבועיים אחרי, לא מאשרים את קיומה.

בזמן שבירושלים ממלאים את פיהם מים, בחמאס מיהרו לאשר את הדיווחים על רגיעה, וגם הציגו את דרישותיהם בפומבי. ראש הלשכה המדינית של חמאס סאלח עארורי אמר לפני כשבועיים כי "המחיר שנדרוש ל'תהדייה' מצדנו יהיה הסרת המצור, אולם לא נרשה שה'תהדייה' תכבול אותנו".

אך למרות זאת האלימות בדרום נמשכת: שלשום הפגינו כ-6000 פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גדר הגבול במסגרת "צעדת השיבה" שמתקיימת מדי שישי בארגונה של חמאס. בעזה דווח על פלסטיני כבן 15 שנהרג מאש צה"ל ועל עשרות פצועים. באירועים הושלכו מספר מטענים לעבר כוחות הביטחון שהגיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות.

mako

שתף כתבה זו