מבזקים

בעלי עסקים קטנים בדרום? משרד הביטחון מחפש אתכם

לאחר שהזכיין התחייב על רכש גומלין של לפחות 10% מבעלי עסקים מהנגב, במשרד הביטחון יוצאים למהלך משותף עם משרדי הפריפריה הנגב והגליל והכלכלה – לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב של צה"ל לנגב

כלכלי3.2.2019 | 19:20

הדמיה של קרית התקשוב של צה"ל בנגב | צילום: באדיבות משרד הביטחון

משרדי הביטחון, הפריפריה, הנגב והגליל והכלכלה יקיימו בשבוע הבא (יום ב', ו' באדר א' – 11.2.19) ב'פארק קרסו' למדע בבאר שבע כנס ראשון מסוגו לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב לנגב.

בכנס יתקיים חיבור ראשוני בין זכייני הפרויקט, 'אפריקה ישראל' ו'שיכון ובינוי' לבין הספקים הפוטנציאליים: בעלי עסקים קטנים ובינוניים מאזור הדרום. מטרת העל של הכנס היא לשלב כמה שיותר עסקים דרומיים איכותיים בפרויקט הלאומי שנאמד בהשקעה כוללת של כ-5 מיליארדי שקלים. במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הדרום בהיקף מינימלי של 10% לפחות.

לכנס הוזמנו ספקים מתחומי ההקמה, הפיתוח והתפעול ובמסגרתו יתקיימו שולחנות עגולים עם אנשי הרכש של הזכיינים בפרויקט. הכנס מתקיים בשיתוף פעולה רב-משרדי בין מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מערך השטח מעוף.

איציק כהן, ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון בירך את הגופים שחברו יחד לכנס זה. הוא הדגיש את החשיבות בהנגשת ההזדמנויות העסקיות שמביא איתו מעבר הבסיסים אל הנגב, ואמר כי משרד הביטחון ניתח "את ההיקפים המרשימים של ההתקשרויות שבוצעו עם עסקים מהנגב בהקמה ובתפעול של קריית ההדרכה. למעלה מ- 57% מהיקף ההתקשרויות ביצע הזכיין 'מבט לנגב' עם עסקים מהדרום ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב הדיגיטלית. במסגרת הכנס העסקים יוכלו להכיר את הזכיין, את הצרכים שלו, להבין את תהליכי הרכש ולוחות הזמנים ובאמצעות מעוף והרשות לפיתוח הנגב יוכלו להתמודד ולהשתלב בפרויקט".

לדברי משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, "יצירת מקורות תעסוקה איכותיים בנגב הוא יעד של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב כחלק מהפעילות שלנו לצמצום פערים בין המרכז לפריפריה".

במשרד הכלכלה והתעשייה מציינים לקראת הכנס, כי השגרה העסקית של בעלי עסקים מקומיים בדרום איננה פשוטה, ושגרתם של העסקים הקטנים במרחב מורכבת פי כמה. רן קיויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה בירך על המהלך, ואמר כי "עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, ולכן חיזוקם באמצעות סיוע ביצירת חיבורים עסקיים, הוא אינטרס לאומי. אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב שיעגן ויחשל את הכלכלה המקומית בדרום הארץ".

ביזנעס

שתף כתבה זו