מבזקים

הסגר יוארך? "יש התמתנות בתחלואה, השיא מאחורינו"

מחר צפוי נתניהו לקיים דיונים עם צמרת משרד הבריאות בשאלת הארכת הסגר • בכירים במשרד הבריאות אומרים כי הם מזהים מגמה של בלימת העלייה בתחלואה • פרופ' גרוטו: לא חייבים להאריך את הסגר, אם תהיה ירידה בחולים הקשים • המודל שיוצג לרה"מ: קצב התחסנות של 200-220 אלף איש ביום יאפשר פתיחת המשק בתחילת מרץ

בריאות / קורונה13.1.2021 | 21:58

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מחר (חמישי) בחצות יחלוף שבוע מאז נכנס לתוקפו הסגר המהודק בישראל, ונשאלת השאלה: האם המגבלות המחמירות יוארכו בשבוע נוסף? בכירים במשרד הבריאות מספרים על התמתנות בתחלואה, ויש כבר קולות שקוראים שלא להאריך את הסגר – אם תחול ירידה בחולים הקשים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים מחר דיון בהשתתפות צמרת משרד הבריאות, שבו ידונו באפשרות להמשיך את המגבלות לשבוע נוסף. המשנה למנכ"ל המשרד הבריאות הציג עמדה שונה ממה שהיינו רגילים לשמוע משאר בכירי המשרד, ואמר שלדעתו אין חובה להאריך את הסגר אם תהיה ירידה במספר החולים הקשים.

סוגיה נוספת שתעלה על הפרק אצל ראש הממשלה היא מתווה הדרכון הירוק, למתחסנים שכבר קיבלו את המנה השנייה של החיסון. המודל שיוצג לנתניהו יקבע שבקצב התחסנות של בין 200 ל-220 אלף איש ביום – ניתן יהיה לפתוח את המשק בתחילת חודש מרץ.

נתוני ההתחסנות ממשיכים להיות מעודדים. במהלך היום קיבלו 25,800 ישראלים את מנת החיסון הראשונה, וכ-30 אלף קיבלו את המנה השנייה. לפי שעה, מחר צפוים להתחסן 196,560 ישראלים נוספים, כך שייתכן שכבר נגיע ליעד שהציבו נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, של 200 אלף מתחסנים ביום. 

עם זאת, תמונת המצב העדכנית של משרד הבריאות מצביעה על המשך המגמה המדאיגה בתחלואה בישראל. ביממה החולפת אובחנו 9,226 נדבקים חדשים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 7.3%, כשגם מספר הבדיקות שנערך אתמול היה גבוה - 128,713 בדיקות ברחבי הארץ. 1,094 חולי קורונה מאושפזים במצב קשה, כשמתוכם 269 מונשמים. מאז פרוץ המגפה מתו בישראל 3,803 בני אדם שחלו בנגיף. 

N12

שתף כתבה זו