מבזקים

אבל בפנמה: הנגיד אדגר אזרק ז"ל נפטר מהמחלה

אבל בפנמה: הלך לעולמו הנגיד ותומך התורה הגדול ר' אדגר אזרק ז"ל שתרם לעשרות ישיבות ומוסדות חסד בארץ הקודש ובעולם כולו ונפטר לאחר מחלה קצרה

ברוך דיין האמת28.6.2020 | 09:41

אדגר אזרק ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו הנגיד ותומך התורה הגדול אדגר אזרק ז"ל מפנמה, לאחר שגילו בגופו את המחלה לפני מספר ימים. נפטר לבית עולמו ביום שישי בקליפורניה ומשם יגיע ארונו לפנמה למסע הלוויה.

פטירתו ביום שישי, שעות לפני כניסת השבת בפנמה, הכתה בהלם כבד את הקהילה שמסרבת להאמין כי אדגר ז"ל איננו.  

ר' אדגר ז"ל היה אחד מגדולי בעלי הצדקה המופלגים ותרם וסייע רבות לעולם הישיבות. בין היתר לישיבת 'עטרת יוסף' במודיעין עילית, 'משכנות התורה' בבני ברק, 'אור לציון' ו'באר התלמוד' בירושלים, ועוד עשרות מוסדות ומקוואות. 

היה מקורב לגדולי ישראל. לראש הישיבה חכם שלום כהן נשיא מעצת מועצת חכמי התורה. כמו כן היה מקורב לגאון רבי שמעון בעדני, זקן חברי מועצת חכמי התורה ולעוד גדולי וחכמי ישראל. 

חברו וידידו הקרוב, הרב אייל משיח, סיפר בדמעות ל'בחדרי חרדים' על דמותו הגדולה של חברו עמו היה משוחח כל שבוע. "איבדתי היום חבר אמת. לא הכרתי איש חסד ברמה כמו שלו. גם בתקופות הקשות ראיתי את הצער שלו שלא יכל לתת. את האהבה שלו לתורה אי אפשר לתאר, תמיד ראיתי את ההתבטלות שלו לגדולי ישראל ונדהמתי. חבל על דאבדין".  

זכה להשיא את ילדיו חוץ מבת אחת. רעייתו, מרת סופי אזרק, היא אחות הנגיד ר' גמליאל קזרי מניו יורק.  

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו