מבזקים

הנגיד רייזמן בישר: "חזרתי לחיים ואני שולח דברי תורה"

מערב ראש חודש ניסן ועד ערב ראש חודש סיון, לא שלח הנגיד צביקה רייזמן את המייל החודשי שלו בדברי תורה והלכה, אמש הוא שב לשלוח לאחר שהחלים מהקורונה 

חרדים22.5.2020 | 09:26

ר' צבי רייזמן צילום: באדיבות המצלם

הנגיד הגדול הרב צבי (צביקה) רייזמן, מחבר הספר 'רץ כצבי', שהיה במצב קשה מאוד מנגיף הקורונה, החלים בחסדי שמים לאחר שהיה מורדם ומונשם בבית החולים. 

מידי חודש בחודש הוא שולח מיילים בתפוצה גדולה עם דברים תורניים והלכתיים ובמשך למעלה מחודשיים הוא לא שלח את המייל, אתמול הוא שלח לראשונה וגולל את מה שאירע לו.

תחת הכותרת מָה אָשִׁיב לַה' כָּל תַּגְמוּלוֹהִי עָלָי, כּוֹס יְשׁוּעוֹת אֶשָּׂא וּבְשֵׁם ה' אֶקְרָא, מגולל הרב רייזמן את אשר אירע.

"יכלה הזמן ולא יכיל הרעיון, שפתי יביעו תהלה ולבי שיר וזמרה, אשר לא אוכל לאביעם, ובוודאי להעלותם על גבי הכתב. השיר והשבח לחי העולמים, שהחייני וקיימני מגיא צלמות, החזירני להתהלך בארצות החיים לשוב לחיק משפחתי האהובה וידידי היקרים, והגיעני לחזור ולשלוח דברי תורה לאחי ורעי, ידידי ורעי, כמנהגי מידי חודש בחודשו בשנים האחרונות".

כאן מגולל הרב רייזמן את אשר אירע לו מערב ראש חודש ניסן, "סמוך לראש חודש ניסן הובהלתי לבית הרפואה בלוס אנג'לס, לאחר ימי חולשה, ועל פי החלטת הרופאים ובשל מצבי, הוחלט להרדים ולהנשים אותי למשך כשלושה שבועות ומחצה.

"סמוך לראש חודש אייר זכיתי ונתקיימה בי סגולת חודש אייר - אני ה' רופאך - ובחסדי השי"ת ורחמיו המרובים, שבתי להכרה".

"ערב ראש חודש סיון בימים של התאוששות וחזרה לשגרה, ערב החודש שניתנה בו תורה, המסמל את השלימות מכוחה של האחדות, תודתי והוקרתי מעומק הלב, ראשית כל, לאשתי ולבני משפחתי האהובים הדואגים לי ללא לאות, ולא חוסכים מעצמם כל טרחה ומאמץ בטיפול ובכל דבר נצרך. וכמו כן לאלפי ידידי ומוקירי בכל רחבי העולם, שלא מפסיקים מהרגע ששמעו על מחלתי ועד לרגע זה, ללמוד וללמד, להתפלל בזעקה ולהוזיל דמעות, לזכותי ולרפואתי".

את המייל הוא מסיים "שומע תפילות שמע תפילתם וישיב לכולם כפליים תושיה להתברך בכל מילי דמיטב בבריאות ושמחה, צביקה".

בנוסף שלח קובץ הלכתי מספריו 'רץ כצבי' העוסק בנושא זמן הדלקת נרות ביום טוב. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו