מבזקים

מתקפה איראנית על אתרים של בתי חב"ד, יד לאחים ואיחוד הצלה

בכמה אתרים בישראל, בהם גם אתרים חרדים, מופיע הבוקר כיתוב ששתלו אקרים איראנים "הספירה לאחור של השמדת ישראל החלה לפני זמן רב"

טכנולוגיה21.5.2020 | 11:02

מתקפת הסייבר הבוקר על האתרים צילום: צילומסך

כחלק ממתקפת סייבר רחבת היקף מצד גורמים אנטי ישראלים, נפרצו שרתי חברת upress ובמאות אתרים הושתלו סרטונים אנטי ישראליים.

בין האתרים שנפרצו הבוקר אתר ארגון 'יד לאחים' , אתר ארגון 'הצלה', אתר רשת האופנה "בנים", עשרות אתרים של בתי חב"ד, ועוד אתרי חדשות ישראליים שנפרצו על ידי אקרים איראניים. כך על פי הדיווחים. 

 

גם האתר של תנועת 'נאמני תורה' נפרץ כשאנשים רבים ניסו להיכנס לאתר התנועה וקיבלו הודעה המבקשת מהם להפעיל את המצלמה עם כיתוב "הספירה לאחור להרס ישראל התחילה מזמן".

האתרים, שכנראה הותקפו בידי האקרים ממדינות ערב, עם חשד סביר כי איראן עומדת מאחורי המתקפה. בשיחה שקיימנו עם יוסי מור יוסף, מנהל פלטפורמת "חב"ד שעל אתר", שמפעילה את רשת האתרים של בתי חב"ד שהותקפו, הוא מאשר את הדברים.

"החל מאמש מתבצעת מתקפה איראנית נרחבת על אתרים ישראלים. מדובר במתקפה שמכוונת ישירות ליום ירושלים. מדובר באי-זמינות של מאות אלפי אתרים לפי הערכת המומחים", אומר לנו מור יוסף.

לדבריו, "מרכז הסייבר הלאומי מודע לעניין, אך לא מפרסם בתקשורת כדי לא ליצור הד תקשורתי. חלק מהאתרים שמנוהלים דרכינו בשרת של חברת upress נפגעו גם הם מההתקפה. הטכנאים שוקדים ברגעים אלו להתגבר על ההתקפה. אנו עוקבים ועושים כל מאמץ כעת להחזיר את האתר לשגרה".

בימים אלו של מגפת הקורונה בהם קניות האונליין הפכו לזירת המכירות הכי לוהטת, פגיעה זו באתרים משמעותית יותר. מטה הסייבר הלאומי עוסק משעות הבוקר בחקירת הפריצה, כחלק משורת תקיפות סייבר נגד ישראל בתקופה האחרונה.

הני כ"ץ מנכלי"ת רשת בנים כתבה הבוקר ואמרה "מסתבר שגם האיראנים יודעים באיזה אתרים הישראלים נמצאים. גאים להיות בחזית הסייבר, ולא נרתעים מהאיומים. מאמינה שהאתר יעלה חזרה בתוך זמן קצר, בינתיים נהיה חלק מהמערכה".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו