מבזקים

פרסום ראשון: השרים אישרו את פתיחת בתי הכנסת כבר מחר

אחרי חודשיים שלא פקדו את מקומם הקבוע בבית הכנסת שהיה סגור בהוראת השלטונות מפני סכנת התפשטות נגיף הקורונה, החל ממחר ייפתחו בתי הכנסת לתפילה וללימוד בתנאים שהציב משרד הבריאות | ועדת השרים אישרה עקרונית את ההחלטה המרגשת שתובא לאישור כלל שרי הממשלה

חרדים19.5.2020 | 22:31

אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

פרסום ראשון: ועדת שרים בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובה חברים שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי, ראש המל"ל מאיר בן שבת ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אישרה את מתווה פתיחת בתי הכנסת כבר מחר.

הדיון ארך כשעה וחצי והשתתפו בו גם מוטי בבצ'יק, יועץ השר ליצמן והיועצים המשפטיים של המשרדים הרלוונטיים. בתום הדיון הוחלט על המתווה שיאפשר תפילות בבתי הכנסת כבר מחר בבוקר.

על פי המתווה, התפילות יתקיימו תוך הגבלת משתתפים - עד 50 איש בכל חלל, תוך שמירת שני מטרים בין המתפללים, כשבכל בית כנסת יהיה נאמן קורונה שיהיה אחראי לשמור על ההנחיות, לצד ערכות חיטוי, וחובת עטיית מסכות.

בנוסף, הנחיות משרד הבריאות דורשות מבתי הכנסת למנוע שימוש בתשמישי קדושה בבתי הכנסת, ועל כל מתפלל להביא את הסידור ואת הספרים מביתו ורק הוא יוכל להשתמש בהם. עוד ממליץ משרד הבריאות, כי יהיו אנשים קבועים שרק הם יורשו להתקרב לספר התורה.

כדי לשמור על היגיינה, גבאי בתי הכנסת ינקו את המתחמים בכל ערב, וכן עליהם לדאוג שיהיה מגוון של חומרי חיטוי בבית הכנסת לשימוש המתפללים.

משרד הבריאות מדגיש, כי מי שנמצא בקבוצת סיכון שלא יגיע לבית הכנסת.

גולת הכותרת היא, שפתיחת בתי כנסת תתאפשר גם באזורים שהוגדרו כאזורים אדומים עם ריבוי חולי קורונה, כמו העיר בני ברק.

בשבוע הבא ידון הצוות באפשרות להגדיל את מספר המתפללים.

בחדרי חרדים

 

שתף כתבה זו