מבזקים

ירושלים: תלמודי התורה חוזרים לפעול בהדרגה

אחרי מאבק שנמשך 24 שעות, מתחילים לקצור פירות: ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הנחה לפתוח 2 כיתות נוספות בתלמודי התורה • החל ממחר: כיתות א'-ב' וז'-ח' יילמדו

חרדים19.5.2020 | 20:05

נתי שוחט, פלאש 90

אחרי מאבק שנמשך 24 שעות, מתחילים לקצור פירות: ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הנחה הערב (שלישי)  לפתוח 2 כיתות נוספות בתלמודי התורה. החל ממחר: כיתות א'-ב' וז'-ח' יילמדו.

פירוט החזרה לשגרה במוסדות החינוך בירושלים

גני ילדים

גני ילדים בנים ובנות ישובו לפעול החל מיום רביעי (כ"ד אייר, 20/5) במתכונת מלאה בכל ימות השבוע בשעות הגן הרגילות כפי שהיה טרום הקורונה.

צהרונים והזנה

בגני הילדים בהם מתקיים צהרון, יופעלו הצהרונים ותסופק הזנה לתלמידים, החל מיום חמישי הקרוב (כ"ז אייר, 21/5).

כיתות ז' ח'

כיתות ז' ח' בנים ובנות חוזרים לשגרת למידה במתכונת רגילה כפי שהיה לפני הקורונה.

חזרת שני שנתונים נוספים

בעירייה מדגישים כי בחירת השנתונים - בהחלטת המוסד החינוכי.

בעירייה הסבירו כי: "במקביל לרצון העז להחזיר את שאר הכיתות לשגרת לימודים, התקבלה החלטה לבצע את המהלך בהדרגה ובצורה בטוחה על מנת לשמור על שלומם ובריאותם של התלמידים. אשר על כן נחזיר ללימודים כיתות נוספות בהדרגה, וכאשר יקלטו התלמידים הנוספים ונוודא שהוראות משרד הבריאות נשמרות בקפידה, ובמוסד קיימת הקפדה ראויה על הגיינה נוכל להרחיב את המתווה.

"בשלב זה מתעדף אגף החינוך החרדי את חזרתם של כיתות א' ב' במתכונת רגילה ומלאה (כמו בטרום הקורונה) החל מיום רביעי כ"ו אייר - 20/5. (בכיתות בהם פועלות מסגרות הצהרונים, החל מיום ראשון הקרוב ר"ח סיון, 24/5 יפעלו הצהרונים ותינתן הזנה).

"מוסד המתעדף הפעלת שנתונים אחרים, רשאי לעשות זאת, אולם בכל מקרה לא יופעלו בשלב זה יותר משני שנתונים בטווח כיתות א' עד ו'.

"מאחר ונדרשת התארגנות לחזרה לשגרה מצד המוסד החינוכי, על ההורים להתעדכן ישירות מול המוסד של ילדיהם, לגבי מועד החזרה לשגרה והשנתונים הנבחרים".

חינוך מיוחד

כוללני : ממשיכים בשגרת לימודים מלאה כפי שהיה לפני הקורונה.

כיתות מקדמות: עד סוף השבוע לומדים בשגרה מדורגת, (מתווה ב'). החל מיום ראשון (ר"ח סיון, 24/5) חוזרים לשגרה רגילה. הזנה תסופק במוסדות החינוך המיוחד

ראש העיר, משה ליאון אמר הערב: "אנחנו שמחים להחזיר את מוסדות החינוך החרדיים לשגרה. עבדנו קשה בחודשיים האחרונים להתגבר על האתגרים שהציב בפנינו נגיף הקורונה וברוך ה' צלחנו את התקופה בהצלחה. אם כולנו נמשיך לשמור על הכללים, נוכל לחזור לשגרה מלאה בהקדם.

"נמשיך לעבוד בכוחות משותפים למען תושבי העיר ולשמור על בריאותם לצד מתן אפשרות לחזרה לשגרה".

כיכר השבת

שתף כתבה זו