מבזקים

פרקליטי נתניהו נגד הפרקליטות: המשך לקמפיין 'רק לא ביבי'

עורכי הדין עמית חדד ומיכה פטמן, המייצגים את ראה"מ נתניהו במשפטו, תוקפים את החלטת הפרקליטות לחייב את נתניהו להופיע בדיון לפתיחת ממשלתו ואומרים כי "תגובת הפרקליטות היא מופרכת בעליל" וכי "מדובר בדיון טכני בלבד ואין הצדקה שיופיע"

פוליטי19.5.2020 | 19:08

בנימין נתניהו צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בעקבות החלטת הפרקליטות שלא להיעתר לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להימנע מלהשתתף בדיון פתיחת משפטו, פרקליטי ראש הממשלה, עורכי הדין עמית חדד ומיכה פטמן הגיבו ואמרו כי "אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין רק לא ביבי".

כזכור, הפרקליטות דחתה את בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להיות נוכח בדיון הראשון בפתיחת משפטו, כי "אין בטעמים שהוצגו בבקשה כדי להצדיק את התוצאה החריגה של היעדרות נאשם מפתיחת משפטו".

לטענת פרקליטי ראש הממשלה "תגובת הפרקליטות היא מופרכת בעליל". עוד הוסיפו כי מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט. יתר על כן, בנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג ע״י עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, בה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של רה״מ בדיון. יש לכך מספיק תקדימים בעבר.

עוד ציינו במכתב התגובה שלהם לפרקליטות "מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט. יתר על כן, בנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג ע״י עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, בה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של רה״מ בדיון. יש לכך מספיק תקדימים בעבר".

בסיום תגובתם עקצו את אנשי הפרקליטות באומרם "למקרה שמישהו לא שם לב, הבחירות כבר הסתיימו וראש הממשלה נתניהו פועל במרץ במסגרת ממשלת האחדות שהקים לטפל בבעיות הבוערות של הקורונה, הכלכלה והחזרת אנשים למעגל התעסוקה. הוא ימשיך לעשות זאת גם ביום ראשון, לפני ואחרי הדיון בבית המשפט".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו