מבזקים

מזג האוויר הקיצוני - השיא עוד לפנינו

שרב כבד שורר היום בכל רחבי הארץ. מזג האוויר הקיצוני יימשך עד יום שישי, אז תחול ירידה קלה בטמפרטורות

מזג האוויר18.5.2020 | 15:10

תחזית מזג האוויר: שרב צילום: pixabay

תצאו לרגע החוצה, ותנסו לבדוק מהן צמד המילים המדוברות ביותר היום. זה לא יהיה קשה כי אתם תפלטו בעצמכם את צמד המילים "איזה חום". בשרב הכבד שפקד את ארצנו, בזמן שהטמפרטורות בבני ברק עברו את הטמפרטורות של אילת בימי שגרה, לא פלא שצמד המילים הללו החליפו את ה"חקירה אפימדיולוגית" ואת "השבעת הממשלה". ואם הוצאנו לכם את החשק לצאת החוצה, זה לא סתם. השיא, כך מסתבר, עוד לפנינו.

היום (שני) בצהריים בשעה 12:00 הטמפרטורה שנמדדה באילת ובתל אביב הייתה זהה, ועמדה על 40.3 מעלות. החום ילך ויתגבר עד שעות הערב ובאזור הבקעה החום יגיע לשיאו רק בשעה 17:00.

כאמור, השיא עוד לפנינו. לנוכח העובדה שמדובר בשרב מתמשך, שלא נשבר בשעות הלילה, החום הולך ומצטבר. אי לכך, ככל שיימשך השרב החום רק יצטבר, ושיא החום יגיע רק בימים הקרובים.

ביישוב בית הערבה שבצפון ים המלח נמדדו היום שיא של 43 מעלות, בצמח שליד הכנרת נמדדו 42 מעלות ובשפלה 41 מעלות "בלבד".

גם הטמפרטורה במקומות הקרירים ביותר בארץ לא נמוכה במיוחד, ועומדת על 25 מעלות בנמל אשקלון ו-27 מעלות בנמל אשדוד.

בשנה שעברה נמדדו טמפרטורות שיא לחודש מאי ביישובים בשור (44.7), ערד (41.4), חצבה (47.9) ופארן (45.9).

בכל רחבי הארץ שורר שרב כבד עם עומסי חום כבדים עד קיצוניים. במהלך הבוקר נשבו רוחות מזרחיות חזקות בהרים, ומשעות הצהרים ינשבו רוחות צפוניות ערות לאורך מישור החוף. ייתכן אובך, בעיקר בהרים. בדרום הארץ ייתכן טפטוף עד גשם מקומי קל.

הטמפרטורות החזויות ברחבי הארץ: בחיפה 32-32, בטבריה 43-35, בירושלים 32-38, בתל אביב ומישור החוף 37-33, בבאר שבע 42-36 ובאילת 33 מעלות הבוקר ועד 40 מעלות היום בצהריים.

בימים הבאים יימשך גל החום החריג עד יום חמישי כולל, הטמפרטורות ועומסי החום ללא שינוי כבד עד קיצוני.

ביום שישי צפויה ירידה קלה בטמפרטורות והקלה בעומסי החום. יוסיף להיות חם מהרגיל, בשבת התקררות ניכרת וטמפרטורות רגילות לעונה.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו