מבזקים

ללא הגבלת מספר נוסעים בקרון: רכבת ישראל תחזור בשבוע הבא

חוזרים לרכבת ללא הגבלת נוסעים בקרון: משרד הבריאות אישר את החזרת שירות הרכבות באופן הדרגתי תוך חיוב לעטות מסיכות במשך כל השהות ברכבת

רכב ותחבורה13.5.2020 | 22:21

חרדי ממתין בתחנת רכבת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היום (רביעי) אישר משרד הבריאות את חידושה של תנועת הרכבות באופן הדרגתי, החל מיום ראשון הקרוב ה-17.5.20. מספר הנוסעים ברכבת לא יוגבל. הדגש יהיה על מספר המלצות לשמירה על בריאות הנוסעים.

במשרד הבריאות ממליצים לא לשוחח בנייד ולא לאכול במהלך הנסיעה. בנוסף, מדגישים במשרד הבריאות להשתמש באלכוג'ל לעיתים תכופות.

בשל היותה של הרכבת אמצעי הסעת המונים ייחודי ביחס אמצעי תחבורה אחרים, הכולל מספר קרונות עם יציאות וכניסות רבות, אשר עובר במספר רב של תחנות ביניים, לא ניתן לשלוט במספר הנוסעים והתקהלותם ברכבות וברציפים.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על ריחוק חברתי, עטיית מסיכה, הימנעות מנגיעות בפנים, התרחקות מנוסע עם תסמיני עיטוש או שיעול, הימנעות מהנחת ציוד אישי על משטחים ציבוריים, והימנעות מנסיעה במקרה של תסמיני מחלה. כמו כן מדגיש משרד הבריאות את הצורך בשטיפת ידיים עם סבון ברגע שהדבר מתאפשר.

כמו כן ממליץ משרד הבריאות לצמצם ככל הניתן מלגעת באופן ישיר במשטחים ציבוריים כגון גלגלות המעבר בין רציפים וביציאה מהתחנות (קרוסלות), עמודים ומעקות. רכבת ישראל תפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות. המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.

תנועת הרכבות תחודש בשני שלבים מרכזיים, כאשר על פי הנחיית משרד התחבורה, בשלב זה (בין התאריכים 17-30.5.20), יופעלו קווים מרכזיים, עם שינויים במסלולי הנסיעה, בימי ראשון עד חמישי בלבד, בין השעות 6:00-22:00.

מספר תחנות ישארו עדיין סגורות: נתניה ספיר, בית יהושע, הרצליה, רעננה מערב, רעננה דרום, הוד השרו, סוקולוב;, כפ"ס נורדאו, בני ברק, פאתי מודיעין, נתב"ג, י-ם גן החיות;, י-ם מלחה; חולון וולפסון, צומת חולון, בת ים יוספטל;, בת ים קוממיות, ראשל"צ משה דיין, יבנה מערב, יבנה מזרח, אשדוד עד הלום, דימונה.

ברכבת ישראל אומרים שבתקופה זו יושלמו עבודות תשתית רבות, אשר ביצוען החל ונמצא בעיצומו, וכן עבודות שיאפשרו צמצום הפסקות התנועה היזומות שתוכננו להתבצע בכל מקרה בעתיד.

עם סיום שלב ההפעלה הראשון בסוף החודש, ובכפוף לאישור מטעם משרד הבריאות, יורחב השירות הרכבתי ויוחזרו לפעילות קווים ותחנות נוספות. עם חזרתה המלאה של תנועת הרכבות לשגרה תמשיך הרכבת בהאצת פרויקט חישמול המסילות וכן בפרויקטים נוספים דוגמת המסילה המזרחית, אשר ידרשו המשך שינויים מסוימים בתנועת הרכבות באיזור הדרום והשרון גם בחודשים הבאים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו