מבזקים

חבל ההצלה האחרון של משרד האוצר לאל על

משרד האוצר הציע לחברת 'אל על' מתווה סיוע, לאחר שזו נכנסה למשבר כתוצאה ממגיפת הקורונה. רוב הטייסים נשלחו לחל"ת ומאות עובדים פוטרו, מתווה הסיוע שאישר האוצר לאל על יכלול הלוואה בערבות מדינה בהיקף של 400 מיליון דולר בתנאים מסוימים

רכב ותחבורה11.5.2020 | 13:22

מטוס של חברת 'אל על' ממריא מנתב"ג צילום: משה שי, פלאש 90

אושר מתווה סיוע לאל על בתנאים, אך אם לא תסכים להם החברה תתפרק.

לאחר דיונים רבים הציע האוצר לחברת התעופה אל על מתווה סיוע, אל על נכנסה לקשיים בעקבות המשבר הקשה שנגרם כתוצאה ממגיפת הקורונה, רוב הטייסים נשלחו לחל"ת ומאות עובדים פוטרו, מתווה הסיוע שאישר האוצר לאל על יכלול הלוואה בערבות מדינה בהיקף של 400 מיליון דולר, זאת בתנאי שהנהלת החברה תעמוד בשורת דרישות ארוכה. בתמורה לערבות מדינה של 80% אל על תידרש להתייעל ובעלי החברה יידרשו להזרים בעצמם סכום כסף גדול. אם יסרבו החברה עלולה ללכת לפירוק.

שר האוצר משה כחלון אישר את המתווה אך רק בתנאי שכל הדרישות ימולאו, בין הדרישות המופיעות במתווה, החברה תידרש להתייעל התייעלות נוספת של 50 מיליון דולר לפחות בשנה. הבעלים יידרשו להזרים 100 מיליון שקלים. ועד העובדים יידרש לחתום על המתווה גם כן. עוד תדרוש המדינה אפשרות לקבל חזרה כסף, כשערכה של אל על יעלה, בתקווה, אחרי משבר הקורונה.

שר האוצר כחלון אישר את המתווה בתנאי להסכמת החברה. כעת עברו הדרישות להנהלת החברה – ובעיקר לבעליה. הדרישות מהבעלים נוקשות, אך אם יסרבו להם – החברה תצטרך ללכת לפירוק.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו