מבזקים

קורונה: הפתרון של הבנקים לאוכלוסייה בסיכון

על רקע משבר הקורונה: באיגוד הבנקים חושבים גם על האוכלוסייה בסיכון ומנסים לספק להם פתרונות חלופיים • מנכ"ל איגוד הבנקים: המערכת מחויבת לעמוד לצד לקוחותיה - נמשיך לסייע לציבור לעבור את הקשיים השונים שמתעוררים כתוצאה ממשבר הקורונה

כלכלי24.3.2020 | 22:45

בנק מזרחי צילום: עדירל, ויקיפדיה

כחלק מהיערכות המערכת הבנקאית לסייע לאוכלוסיות שונות להתמודד עם השלכות מגפת הקורונה, גיבשו הבנקים, בהנחיית הפיקוח על הבנקים, פתרון שנועד לסייע ללקוחות המבוגרים שנסמכים על קצבאות הביטוח הלאומי.

מדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה, שצריכה להימנע מיציאה מהבתים, ולשם כך המערכת הבנקאית מתגייסת לסייע לה. הקושי העיקרי נובע מכך שלחלק מלקוחות אלה אין כיום כרטיס בנקאי שיכול לאפשר להם לעשות שימוש בקצבה ולכן ביום חלוקת הקצבאות מגיעים רבים מהם, לסניפים, לצורך משיכת כספים בדלפק.

כדי לנסות להקטין ככל האפשר הגעה של אוכלוסייה זאת לסניפי הבנקים, בעת הזאת, הבנקים יוצאים במבצע רחב היקף, על מנת לנסות ולצמצם את הסיכון של הלקוחות. המתווה שגובש על-ידי המערכת הבנקאית כולל שני חלקים:

חלוקת כרטיסים בנקאיים ללקוחות אלה, שיוכלו לשמש אותם הן לצורך הוצאת מזומנים ממכשירים אוטומטיים, והן לצורך ביצוע תשלומים בחנויות השונות. הבנקים יאתרו את כל הלקוחות הזכאים לקצבת זקנה מביטוח לאומי, שאינם מחזיקים כיום בכרטיס חיוב בנקאי, ולפיכך פוקדים בשגרה את סניפי הבנקים, וישלחו להם כרטיסי בנקאי  באופן מידי.

הבנקים מתחילים בימים אלה להיערך למבצע משלוח הכרטיסים לבתי הקשישים, ובמקביל נערכים לסייע בהפעלת הכרטיסים ככל שיידרש, תוך מתן קדימות בתור במוקדים הטלפונים. 

בנוסף, עבור לקוחות קשישים שיבחרו בכך, כדי להגן עליהם, ולמנוע התקהלות בזמני חלוקת הקצבאות, יפעלו  הבנקים ככל הניתן, כדי לקבוע תורים מראש, ולתאם את ההגעה לסניפים. 

איתן מדמון, מנכ"ל איגוד הבנקים: המערכת הבנקאית מחויבת לעמוד לצד לקוחותיה ותמשיך ליזום פתרונות יצירתיים כדי לסייע לציבור לעבור את הקשיים השונים שמתעוררים כתוצאה ממשבר הקורונה.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו