מבזקים

ג'ונסון הורה על עוצר; הרבנים קוראים לציית

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הורה על עוצר כללי שנכנס הלילה לתוקף. רבני לונדון קוראים לציבור לציית להוראות הממשל; להתפלל בבית ביחידות ולסגור את כל בתי כנסת ומוסדות החינוך

חדשות בעולם24.3.2020 | 07:28

חרדים בלונדון צילום: ארי ק.

בעקבות עלייה במנין החולים והמתים בארצו, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז על עוצר החל מהלילה כדי להילחם בווירוס הקורונה, כולם חייבים להישאר בבית אלא אם כן מדובר בנסיעה לעבודה שאי אפשר לעשותה מהבית.

כמו כן תותר יציאה לקניית מצרכים בסיסיים, פעילות גופנית פעם ביום וכן לפגישה רפואית או קבלת טיפול רפואי.

כל החנויות המוכרות מוצרים שאינם חיוניים ייסגרו, כולל חנויות בגדים. כל המפגשים עם יותר משני אנשים בציבור אסורים (למעט אלה שבבית). כל האירועים החברתיים נאסרו, כולל חתונות (הלוויות עדיין מותרות).

לאחר ההודעה, פרסם בית דין צדק של 'התאחדות קהילת החרדים בלונדון' מכתב לגבי המצב, וקרא לסגור את כל בתי הכנסת.

להלן המכתב המלא:

וחי בהם ולא שימות בהם

לאחר שהתברר למעלה מכל ספק שהתקהלות בין אנשים גורמת להתפשטות המגפה רח'ל, והגיע למצב שאנשים מישראל נמצאים בסכנת נפשות ממש, ובהמשך להוראות הממשלה מאת השלטונות על זה, על כן החלטנו לפרסם דעתנו דעת תורה.

א. חייבים לסגור כל בתי כנסיות ובתי מדרשות לעת עתה ולא להתפלל בציבור כלל וכלל, וכל אחד יתפלל ביחידות בביתו.

ב. כל מוסדות התורה והחינוך חייבים לסגור שעריהם, וההורים ישגיחו על בניהם וילמדו תורה עמם בביתם.

ג. חייבים לציית לכל דברי הממשלה ובכלל זה על בעלי העסק, החובה לשמור שלא יכנסו לחנויות אלא אנשים בודדים במרחק רב מהשני כדי שלא ידבקו מהמחלה ר"ל.

על כל אחד ואחד לפשפש במעשיו ולהרבות באמירת תהלים בתחינה ובקשה לפני אדון כל, שיחוס וירחם על עמו בית ישראל שיאמר למלאך המשחית הרף, ויסיר כל נגע ומחלה ונזכה לחוג את חג המצות בדיצה, אכי"ר.

וע"ז באעה"ח יום כ"ז אדר תש"פ.

יצוין כי ביממה האחרונה נוספו 54 מתים בבריטניה, ובסך הכל מתו עד כה במדינה 335 אזרחים. מספר הנדבקים עד כה עומד על 6,650. סה"כ חולים פעילים 6,180.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו