מבזקים

ארדן: "המשטרה וצה"ל יבדקו אנשים, מאות אלפים יידרשו לא ללכת לעבודה"

השר לביטחון פנים הציג את התסריט שלו לגבי מה שעתיד להתרחש בתקופה קרובה: "נתקדם בהדרגה להטלת הסגר עם אכיפה יותר נרחבת, כמות האפשרויות שתינתן ליציאה מהבית תהיה יותר מצומצמת"

חדשות בארץ23.3.2020 | 12:16

מתנדבי מד"א צילום: גילי יערי, פלאש 90

האם ישראל בדרך לסגר מלא? השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אמר הבוקר (שני) בראיון בכאן ב', כי בתקופה הקרובה הממשלה עלולה לקבל החלטה קיצונית יותר לגבי חופש התנועה בתקופת התפשטות המגיפה.

בראיון אמר השר כי "אם לא יהיה שיתוף פעולה מהציבור ומשמעת גבוהה שתמנע את ההתפשטות הנרחבת של הנגיף, בלית ברירה נתקדם בהדרגה להטלת הסגר, מאות אלפי אנשים נוספים יידרשו לא ללכת לעבודה, ישראל תחולק לרובעים והמשטרה - יחד עם גדודים של צה"ל - יבדקו אנשים שנמצאים בחוץ".

לדברי ארדן, "החרדה שלי היא ממה שיקרה עוד שבוע ועוד שבועיים. אני כבר לפני שבוע יצאתי עם עמדתי שצריך ללכת להסגר מלא של שבועיים, עם אכיפה הרבה יותר נרחבת. כמות האפשרויות שתינתן ליציאה מהבית תהיה יותר מצומצמת".

עוד אמר השר, כי "צריך להסתכל גם על היום שאחרי המגפה - איך מחזירים את המשק למצב נורמלי". על החלת תקנות החירום על משרדים אמר כי "חייבים לחייב מגדלים שבכניסה אליהם תהיה מדידת חום. יש פתרונות וצריכים לחייב לא רק בעלי עסקים אלא גם מקומות עבודה".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס הבוקר להחרפת צעדי החירום בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "נתקדם בהדרגה להטלת הסגר. מאות אלפי אנשים נוספים יידרשו לא ללכת לעבודה; ישראל תחולק לרובעים והמשטרה, יחד עם גדודים של צה"ל, תבדוק אנשים שנמצאים בחוץ".

לדברי השר ארדן בתוכנית "קלמן ליברמן", "החרדה שלי היא ממה שיקרה עוד שבוע ועוד שבועיים. אני כבר לפני שבוע יצאתי עם עמדתי שצריך ללכת להסגר מלא של שבועיים, עם אכיפה הרבה יותר נרחבת. כמות האפשרויות שתינתן ליציאה מהבית תהיה יותר מצומצמת. על החלת תקנות החירום על משרדים אמר השר ארדן כי "יש לחייב מגדלים שבכניסה אליהם תהיה מדידת חום. יש פתרונות וצריכים לחייב לא רק בעלי עסקים אלא גם מקומות עבודה". מתפללים מוסלמים ומבקרים יהודים לא הורשו להיכנס להיכנס הבוקר להר הבית. רק מספר מצומצם של עובדי הוואקף נוכח במקום.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו