מבזקים

שבוע לפני חתונת אחותו: ר' אברמי וינברג ז"ל נהרג בתאונה

הטרגדיה הקשה בכביש 443: אסון בלתי נתפס, ר' אברהם (אברמי) וינברג ז"ל בן ה-24 מבני ברק, נהרג בתאונה דרכים קשה שהתרחשה בעת שרכב על אופנועו בדרך לירושלים ונהרג בתאונה מחרידה • לפני מספר חודשים נישא המנוח בבני ברק • הלוויה הערב בשעה 20:30 משמגר להר המנוחות

חרדים16.2.2020 | 17:03

אבי וינברג על רקע התאונה צילום: משה גולדשטיין, דוברות זק"א

אסון קשה: האברך הצעיר ר' אברמי וינברג ז"ל מחסידות סלאנים, נהרג בתאונה הקשה שהתרחשה בצהריים בכביש 443 ממחסום מכבים לכיוון ירושלים, והוא בן 24 בפטירתו.

אברמי ז"ל, תושב בני ברק, נולד בשכונת פאגי בירושלים לאביו שיבלחט"א הרה"ח רבי אפרים וינברג מחשובי האברכים בחסידות ומגיד שיעור בישיבה לצעירים של סלאנים, נכדו של החסיד רבי מרדכי זיידל וינברג זצ"ל וצאצא של בעל יסוד העבודה זצ"ל מסלאנים מהמשפחות החשובות והענפות בחצר החסידות.

לפני חצי שנה ב"א אלול התחתן אברמי ז"ל בשעה טובה באולמי 'ארמונות חן' בבני ברק, עם רעייתו שתחי' בתו של הרב יצחק שמואל כהן מחסידי נדבורנה המתגורר בנתניה. היא נכדתו של החסיד רבי יוחאי כהן המלמד מתלמוד תורה באבוב בבני ברק.

בנוסף, הטרגדיה הקשה התרחשה שבוע לפני חתונת אחותו שאמורה להתחתן ביום ראשון בשבוע הבא.

החסידים מספרים ל'בחדרי חרדים' כי אברמי היה מקורב מאוד לאדמו"ר מסלאנים שחיבבו וקירבו בצורה מיוחדת ודאג לו תמיד.

עם המשגיח של סלאנים הגר"ד גולינסקי זצ"ל

קשר מיוחד היה לו עם המשגיח של סלאנים הגאון החסיד רבי דוד גולינסקי זצ"ל שקירבו בצורה מיוחדת ואף למד עמו בחברותא.

בבני ברק קבע את מקום תפילתו בבית הכנסת של בארדיטשוב הוא היה בעל חסד גדול והתנדב בארגוני החסד השונים.

החברים מתקשים לעכל את הבשורה הקשה עם הסתלקותו הטראגית ואומרים "אבי היה נשמה טובה שכל חייו אהב לעזור לזולת, בכל דבר הוא נרתם, ברוך ה' הוא התחתן והתחיל להקים את ביתו ועכשיו הוא איננו, איך אפשר לעכל כזה דבר זה נורא".

לפרנסתו עבד המנוח באולמי 'ארמונות חן' בבני ברק, שם שימש כמנהל לוגיסטיקה וכן בקייטרינג 'גורמה' של האולם. לפני חתונתו עבד בקייטרינג יואליס.

היה אדם ישר ונקי כפיים שכל חבריו אהבו אותו, תמיד החברים אהבו אותו והחיוך לא מש מפניו אף פעם.

הטרגדיה הקשה מתרחשת בעת שהותו של האדמו"ר מסלאנים בניו יורק לשם יצא לחזק את חסידיו המתגוררים במקום.

הלווית ר' אברהם יהושע העשיל (אברמי) וינברג ז"ל הערב בשעה 20:30 משמגר להר המנוחות. יושבים שבעה בבית הוריו ברחוב בלוי 6 בשיכון פאג"י בירושלים.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו