מבזקים

חמאס במסר לישראל: החלטנו להפסיק את שיגור הבלונים והירי לעבר ישראל

גורם ביטחוני אמר כי ארגון הטרור חמאס העביר מסרים לישראל, במסגרתם הודיעו כי יפסיקו באופן חד צדדי את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר שטח המדינה. "אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה - המעשים בשטח הם שיקבעו", הוסיף הגורם

בטחוני14.2.2020 | 00:11

פלאש 90

גורם ביטחוני מסר הערב (חמישי) כי חמאס העביר מסרים לישראל, לפיהם הארגון החליט להפסיק באופן חד צדדי את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל. המסר מחמאס הגיע יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו העביר מסר מאיים לארגון, במהלך ריאיון טלוויזיוני, ואמר: "אנחנו מכינים לארגון את הפתעת חייו". 

הגורם הביטחוני הוסיף כי ככל שיישמר השקט, ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ל-15 מייל ותחזיר את 500 היתרי המסחר שצומצמו. "אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו", אמר הגורם.

על רקע המסרים, מוקדם יותר פרסם צה"ל את התוכנית הרב-שנתית "תנופה", שתיושם בחמש השנים הקרובות. במרכז התוכנית - הכרעה מהירה של האויב תוך ימים ספורים באמצעות גיבוש תפיסת הפעלה חדשה, רכש אמצעים מתקדמים ופיתוח יכולות הגנתיות והתקפיות חדשות. הרמטכ"ל אביב כוכבי: "נעצים את הקטלניות בהיקף ובדיוק, האיומים לא מחכים לנו".

במהלך שעות הבוקר בלון נפץ ששוגר מרצועת עזה לשטח ישראל התפוצץ מעל בית ספר בשדרות. התלמידים הוכנסו למרחבים המוגנים, ללא נפגעים באירוע. בשל הבהלה, הצוות החינוכי פינה את הילדים למקלטים.

שירה מיארה, אחת מתלמידות בית הספר, הספיקה לתעד מחלון ביתה את צרור בלוני הנפץ. בשיחה עם החדשות 12 היא סיפרה על שגרת החיים המורכבת שעמה נאלצים להתמודד מדי יום תושבי הדרום: "זה גורם לטראומות אצל כולנו".

"אנחנו חיים תחת טרור שהולך ומתפתח ופוגע בכולנו", הוסיפה שירה. "חווים בומים כל מספר דקות מסיבות שונת, פיצוצי בלונים והדי קול שלא מפסיקים. זה הפך לשגרת יום-יום"

mako

 

שתף כתבה זו