מבזקים

אי הבנה: החתונה בחסידות הועברה למקום אחר

חתונת בנו הצעיר של רב חסידי דושינסקיא בבית שמש וצעיר נכדיו של הרבי הקודם מדושינסקיא הועברה תוך פחות מ- 24 שעות מכפר סבא להר טוב בבית שמש. 'בחדרי חרדים' על מאחורי הקלעים של החתונה הגדולה וכאב הראש של המארגנים ברגע האחרון

חרדים12.2.2020 | 10:08

האולם בכפר סבא עם חסידי דושינסקיא צילום: שוקי לרר

פחות מעשרים וארבע שעות לפני שמחת החתונה הגדולה לבן זקוניו של הגאון רבי מרדכי יהודה דושינסקיא רב קהילת דושינסקיא בית שמש וצעיר נכדיו של הרבי הקודם המהרי"ם דושינסקיא זצ"ל, עם נכדת הגאון רבי חיים מאיר הלוי וואזנר גאב"ד זכרון מאיר בבני ברק הועברה החתונה ממרכז האירועים וואלי בכפר סבא למתחם ב'הר טוב' ליד בית שמש. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי אי הבנה בין המארגנים לבעלי האולם היא זו שהביאה להעברת החתונה למקום אחר ברגע האחרון, לפני מספר חודשים נערך דינר 'לך ישלשו' לטובת מוסדות דושינסקיא ומאז סגרו בחסידות עם בעלי האולם על החתונה שתיערך הערב, בדינר עצמו לא היה טריבונות (פרנצע'ס) ולצורך החתונה החלו בהקמת הפרנצע'ס ולאחר אי הסכמת בעלי האולם להוסיף עוד פרנצ'עס הודיעו בחסידות על העברת החתונה. 

בקהילת חסידות דושינסקיא לא מבינים איך דבר כזה קורה שעות לפני החתונה, אחד החסידים אומר בשיחה ל'בחדרי חרדים' "השקיעו כל כך הרבה לחתונה - חתונת בן הזקונים של אב"ד בית שמש והנכד אחרון של הרבי הקודם הגאב"ד מהרי"ם זצ"ל, לחתונה זו מגיעים נגידים מחו"ל בראשם ר' הערשל הערבסט ומשפחתו כ-50 איש, ועוד מנכדי המהרי"ם משפחות כץ וויסמנדל וסופר שבאים לקחת חלק בשמחה האחרונה של בן דודם הראשון.

עוד אומרים בחסידות, "החתונה הזו הייתה אמורה להיות העתק הדבק מחתונת בת הזקונים של הרבי מדושינסקיא בשנה שעברה, אבי החתן אב"ד החסידות בבית שמש עבר סבב ביקורים בין אדמו"רים ורבנים בחצרות קודש להזמינם לחתונה, גם קייטרינג יוקרתי מבית לימונ'ס מבית רוט הוזמן לחתונה, והכל עבר ברגע האחרון למקום אחר".

מרכז האירועים בכפר סבא שהיה מוכן לשמחה. צילום: באדיבות המצלם

בדושינסקיא לא נהוג לשלוח הזמנות הזמנות אישיות לכלל החסידים והפעם בעקבות חתונת בן זוקניו של אב"ד בית שמש נשלחו אלפי הזמנות לבתי אב חסידים ואוהדים עם צירוף הקדשה של הרב המחותן שליט"א, דבר שמכביד על המארגנים איך להודיע בתוך יממה על שינוי מקום.

מערך הסעות מיוחד ושאטלים הוכן לחתונה בגן האירועים - וואלי בכפר סבא, ההרשמה לכך כבר נסגרה ביום ראשון, והחסידים שילמו על כל כרטיס. חלק מהבעיה בשינוי המקום לאזור בית שמש, זה החזרת כסף לציבור, ביטול/חידוש הסכם מול חברת ההסעות.

בדושינסקיא זו לא פעם ראשונה שמחתנים בהר טוב הרבי מדושינסקיא עצמו חיתן לפני יותר מעשור שם הכשירו את המקום, לחתונת בת הרבי עם בן הרב שפיץ, וכמו כן גם הרב מבית שמש חיתן אחד מבנותיו באותו מקום.

החתונה כאמור במתחם בהר טוב שהוכן מבעוד לחגיגת חנוכת הבית לתלמוד תורה בבית שמש,  מעמד קבלת פנים יתקיים בבית המדרש דושינסקיא ברחוב רבי יהושע 10בבית שמש וברחבת בית המדרש תיערך החופה, והסעודה לנשים באולם במושב מחסיה. 

המתחם בהר טוב לשם הועברה החתונה. צילום: באדיבות המצלם

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו