מבזקים

הדיפלומט הבלגי זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ

סגן השגריר הבלגי בישראל זומן היום לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים בגלל החלטת מדינתו להזמין למועצת הביטחון נציג ארגון אנטי-ישראלי

מדיני11.2.2020 | 15:19

ויקיפדיה

סגן השגריר הבלגי בישראל, מר פסקל בופין, זומן היום בשנית למשרד החוץ בירושלים ע״י ראש אגף אירופה, אנה אזארי, לשיחת נזיפה בשל החלטת בלגיה להזמין למועצת הביטחון נציג ארגון אנטי-ישראלי המקושר לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין.

ברד פארקר, מנכ"ל ארגון Defense for Children- Palestine, שהוזמן ע״י בלגיה שמשמשת כנשיאה זמנית של מועצת הביטחון, ידוע בעמדותיו האנטי-ישראליות הקיצוניות וחלק מחברי הבורד של הארגון מקושרים לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין.

אנה אזארי אמרה בפגישה כי אנחנו מצפים מבלגיה לבטל את הזמנת פארקר לדיון ולהפסיק את הקו האנטי-ישראלי שנוקטת בלגיה כחברה במועצת הביטחון.

אזארי הביעה פליאה על כך ששגריר ישראל בבריסל, עמנואל נחשון, זומן לנזיפה על ידי משרד החוץ הבלגי לאחר פרסום בתקשורת של הביקורת הישראלית על הצעד הבלגי, והבהירה שהבלגים לא יכולים לצפות שנשמור על שתיקה כאשר הם מנצלים את היותם הנשיאים הזמניים של מועצת הביטחון לטובת פגיעה בישראל.

אזארי גם הביעה תמיהה על אוזלת היד של הממשלה הבלגית בטיפול בקרנבל האנטישמי באאלסט, שיתקיים יום קודם לדיון במועצת הביטחון ושאלה לאן הבלגים מנסים להוליך את יחסיהם עם ישראל והביעה ציפייה שההנהגה הבלגית תגנה את האירוע האנטישמי באופן ברור.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו