מבזקים

אחרי שהודח מראשות העיר טבריה: רון קובי מסתגר

בניגוד להרגלו להגיב מיידית לכל דבר, מאז הודח מתפקידו על ידי השר זאב אלקין, רון קובי מסתגר בלשכתו ולא עונה לטלפונים • מחר, הוא צפוי להגיש עתירה לבג"ץ

מקומי13.1.2020 | 21:00

יונתן זינדל, פלאש 90

רון קובי מסתגר מאז ההודעה על הדחתו מראשות העיר טבריה בתוך הלשכה בקומה השלישית בבניין עיריית טבריה - כך מדווח הערב (שני) בחדשות הערב של כאן 11.

לפי הדיווח, קובי, הרגיל להגיב על כל אירוע במהירות באמצעות שידורים חיים בעמוד הפייסבוק שלו, אף לא עונה לטלפונים.

ככל הנראה, מחר יגיש קובי עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה להדיחו מתפקידו, תוך שימוש בנימוק כי מדובר בממשלת מעבר, בלי סמכות להדיחו.

כזכור, השר זאב אלקין, שקיבל את סמכויות שר הפנים אריה דרעי לנושא זה, הודיע הצהריים כי החליט להפסיק את כהונתו של קובי, לאחר שבחן את נימוקי הדרג המקצועי בנוגע לכישלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק, על ידי ראש העירייה וחברי המועצה.

לאחר קבלת החלטת השר אלקין, כינס שר הפנים, אריה דרעי, ישיבה עם אנשי המקצוע במשרד הפנים והחליט למנות את סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, ליו"ר הועדה הממונה טבריה.

לדברי דרעי, "הדבר החשוב ביותר כעת הוא להחזיר את עיריית טבריה למסלול, ולהבריא אותה כדי שתושבי העיר לא ייפגעו. מיד לאחר החלטת השר אלקין, מיניתי את סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, עובד בכיר וותיק במשרד הפנים, לראש המועצה הממונה ואיתו פקידים נבחרים ממספר משרדי ממשלה שיכהנו כחברי מועצה ויעשו ככל יכולתם המקצועית לסייע לעיר טבריה ותושביה".

כיכר השבת

 

שתף כתבה זו