מבזקים

בשל המחסור בנהגים: באגד יצאו בהצעה משתלמת לנהגים חדשים

המחסור בנהגים בתחבורה הציבורית הוא קריטי ומשמעותי ביותר • אגד עושה כל מאמץ כדי לגייס נהגים לשורותיה ובייחוד נהגים שיאיישו את קווי האוטובוס העירוניים בירושלים

רכב ותחבורה2.1.2020 | 13:03

אוטובוס אגד, ארכיון | נתי שוחט, פלאש 90

המחסור בנהגים בתחבורה הציבורית הוא קריטי ומשמעותי ביותר. באגד, המובילה את ענף התחבורה הציבורית בישראל, מדובר במחסור של מאות נהגים, ובהם עשרות נהגים בקווים העירוניים בירושלים בלבד. המחסור בנהגים מהווה חסם דרמטי הפוגע בשרות לציבור הנוסעים. יש אוטובוסים אבל אין נהגים. המחסור בנהגים גורם שנסיעות לא מבוצעות, מונע עמידה בלוחות הזמנים ופוגע באפשרות לשיפור השרות. "המחסור בנהגים זו הבעיה הגדולה ביותר איתה אנחנו מתמודדים", אומר אבי פרידמן, מנכ"ל אגד. 

הנהג בעידן התיקוף 

אגד עושה כל מאמץ כדי לגייס נהגים לשורותיה ובייחוד נהגים שיאיישו את קווי האוטובוס העירוניים בירושלים. אגד, לא רק בירושלים, מסיע נוסעים מכל המגזרים. חלקם של הנוסעים שומרי המצוות,המשתמשים בתחבורה  הציבורית, הוא משמעותי, בכל מקום ובעיקר - בירושלים. באגד מבינים, שהדבר מחייב התייחסות מיוחדת. גם בעידן מכשירי התיקוף – עדיין נוצר קשר משמעותי בין הנהג והנוסע, קשר שעיקרו מתן שרות ומידע. הנהג איננו רק המחזיק בהגה; הנהג הוא גם המנהיג של האוטובוס.

נהגים שומרי מצוות באגד

בשורות אגד, ברחבי הארץ בכלל ובירושלים בפרט,עשרות נהגים שומרי תורה ומצוות, ובהם בעלי  וותק של עשור ויותר. נהגים אלה, היושבים מאחורי ההגה בקווים המשרתים את האוכלוסייה החרדית בשכונות החרדיות בירושלים, אבל לא רק, מעידים  על היות אגד מקום עבודה מתחשב באורח חייו של הנהג שומר  המצוות. הדבר מתבטא החל ממטבח כשר בסניפים השונים, התחשבות בשיבוצים בערבי שבתות, מוצאי שבת, מועדי ישראל, אירועים  משפחתיים וקהילתיים ועוד, ועוד. נהג שומר מצוות האוחז בהגה – ממלא גם שליחות חברתית וקהילתית. יעידו על כך הנהגים שומרי  המצוות והנוסעים, שהשיח הוא שונה לחלוטין. כדבר איש אל רעהו.

תנאי ההעסקה באגד מהטובים בענף

באגד יודעים, כי כדי לגייס נהגים נדרשים תנאי  ההעסקה ראויים ומכבדים. תנאי ההעסקה המוצעים באגד הינם גבוהים ומהטובים בענף. בחינה אובייקטיבית של תנאי ההעסקה והשכר המוצעים באגד לעומת אלו המוצעים חברות התחבורה  הציבורית השונות, מעלה שחבילת התגמול של אגד היא הטובה ביותר בענף התחבורה הציבורית. 

רוצים לשמוע פרטים נוספים על ההצטרפות לשורת נהגי אגד? הכנסו>>>

הטבות נלוות

אפשרות לפיצול יום העבודה; נסיעה חופשית (רב קו( בקווי אגד גם לבני המשפחה )לעובד בעל וותק של שנה) - הטבה משמעותית בייחוד למשפחות ברוכות ילדים; סבסוד 3 ארוחות ביום; ביגוד מלא, כולל נעליים; התחשבות וגמישות מירבית בסידור העבודה בימי חג ומועד; אפשרות לפיצול יום העבודה; איסוף ממקום המגורים למקום העבודה ופיזור הביתה בתום יום העבודה בהתאם לסניף ולמקום המגורים; ילקוט  לכיתה א' – לעובד בעל וותק של שנה; מתנות לחגים  ולבר מצוה )לעובד בעל וותק של שנה(; שירותי ליווי רפואי, סוציאלי, פסיכולוגי ועוד. בנוסף לכל אלה, תנאים סוציאליים מעולים כבר  מהחודש הראשון: דמי הבראה; הפרשה לפנסיה גם

על שכר העידוד וגם על דמי ההבראה; קביעות אחרי  3 שנות עבודה; ואז – קרן השתלמות וביטוחי בריאות ושיניים לעובד ובמחירים מסובסדים גם לבני משפחתו. מדיניות הממשלה מעודדת מתן 

מעמד מועדף לנהגים בתח״צ

מדיניות הממשלה לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית מביא לידי הכרה בחשיבות מקצוע הנהג בתחבורה הציבורית. משרד התחבורה, בעידוד אגד והחברות לתחבורה ציבורית, פועל בנחישות להסדרת תנאי העסקה ומעמד  הנהג  כדי להכיר בנהג התחבורה ציבורית כמקצוע מוכר. תנאי העסקה טובים לנהגי התחבורה הציבורית הם אינטרס משותף לנוסעים, לממשלה ולאגד.

ההשתלבות ותהליך הקליטה

המחזיקים ברשיון נהיגה בדרגת D המאפשר נהיגה ברכב ציבורי – יוזמנו לראיון אישי בפני ועדת קבלה.  בעלי רשיון B המורשים לנהוג ברכב פרטי בלבד יעברו במכללת אגד קורס מזורז לקבלת רישיון  נהיגה בדרגת .D

הקורס המתקיים במכללת אגד בירושלים, נערך  בפיקוח משרד הכלכלה, מיועד למבקשים לקבל רישיון נהיגה לרכב ציבורי כגון: אוטובוס, מונית ואוטובוס זעיר ציבורי. הקורס מעניק ידע, טכניקות וגישות עדכניות לנהג רכב  יבורי בכל הקשור לדינים, חוקים וכללי נהיגה נכונים והכשרת הלומד לרמת נהיגה מקצועית. בתום ההכשרה עם קבלת רשיון לרכב ציבורי ולאחר עמידה בתנאי הכשירות – קליטה מיידית באגד. עד היום, מי שרצה לעבור  הליך הכשרה לרשיון נהיגה בתחבורה הציבורית, נאלץ להוציא סכום כסף גדול מכיסו ובמקביל להמשיך לעבוד במקום עבודתו הנוכחי. אגד מאפשרת למעוניינים לעבור את קורס ההכשרה במסלול מהיר ומעניקה ביטחון לחניכים   דשים  יוכלו להצטרף לקורס ללא דאגה לצד הכלכלי ולהתרכז אך ורק בלימודי הנהיגה. הכשרת  נהגי אוטובוס באגד מתבצעת באמצעות מורי אגד מהשורה הראשונה בעלי ניסיון ומוניטין. מכללות אגד פועלות בבירושלים ובחולון.

רוצים לשמוע פרטים נוספים על ההצטרפות לשורת נהגי אגד? הכנסו>>>

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו