מבזקים

מחירונים ראשונים: קורולה הייבריד ואיונדאי איוניק מתייקרות בכ-4%

העלייה מתונה יחסית בהתחשב בהעלאת מס הקנייה על היברידיות ב-15% ב-1 בינואר • רוב המחירונים החדשים בענף צפויים להתייקר מינורית, אם בכלל, תודות לשערו החזק של השקל

רכב ותחבורה1.1.2020 | 12:37

יח"צ

חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, פרסמה היום את המחירונים החדשים שלה ובמרכזם מחירים למשפחת הקורולה הייבריד, שהובילה את מכירות המשפחתיות ב-2019 והמחירים לג'יפון ההיברידי הפופולרי CH-R.

למרות עליית מס הקניה על היברידיות בינואר מ-30% ל-45% ההתייקרות בדגמים הההיברידיים המרכזיים הייתה מינורית יחסית, עד כ-4%. גרסת הבסיס של הקורולהקורו עולה כעת כ-138 אלף שקל, כ-4% יותר מגרסת הבסיס של הקורולה היוצאת. דגם ה-CH-R יעלה כעת החל מ-144 אלף שקל, התייקרות של פחות מ-2%. בחברה מוסרים כי מכירות ההיברידיות תפסו בשנה החולפת כ-75% ממכירות המותג בישראל והיא צופה כי בשנה הנוכחית מכירות ההיברידיות שלה אף יגדלו, למרות עליית המס, ויחצו את רף ה-80%.

במקביל פרסמה יונדאי את מחירון 2020 ובו עלתה יונדאי איוניק ההיברידית הפופולרית בכ-5,000 שקל, עלייה של כ-4%. בענף מעריכים כי לעליות המותנות ביחס לציפיות תרם חוזקו של השקל, שנמצא כיום קרוב לשיא ביחס למטבעות הייבוא המרכזיים.

גלובס

 

שתף כתבה זו