מבזקים

הבית הלבן: טראמפ שוחח עם נתניהו על איראן וסוגיות קריטיות אזוריות אחרות

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שוחח הלילה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על האיום הנשקף מאיראן ועל סוגיות אזוריות נוספות, נתניהו, שתקף אתמול את מדינות אירופה על יחסן לאיראן, עשוי לטוס השבוע ללונדון בזמן שטראמפ יבקר בה לרגל פסגת נאט"ו

מדיני2.12.2019 | 10:53

קובי גדעון, לע"מ

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שוחח הלילה (ראשון) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על איראן ועל סוגיות קריטיות אזוריות אחרות. כך נמסר מהבית הלבן. לפי ההודעה, "השנים שוחחו על האיום שנשקף מאיראן".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אמש בחריפות את ממשלות אירופה שמנסות לעקוף את הסנקציות האמריקניות על איראן, ואמר כי בשעה שהאיראנים ושליחיהם שוחטים מאות אנשים ברחבי המזרח התיכון – בטהרן, בבגדד ובבירות – מדינות אירופה ממהרות להעניק ויתורים נוספים לאיראן. נתניהו הדגיש כי הן לא למדו שום דבר מההיסטוריה – וההיסטוריה תשפוט אותן. רה"מ נתניהו קרא למדינות להצטרף להגברת הלחץ והסנקציות על איראן, כפי שעשתה ארה"ב.

בסיום הסרטון שפרסמה לשכת ראש הממשלה, נתניהו קרא למדינות להצטרף להגברת הלחץ והסנקציות על איראן, כפי שעשתה ארה"ב "עכשיו זה הזמן לשנות את המסלול, עכשיו זה הזמן להגביר את הלחץ על איראן, לא להקל אותו. עכשיו זה הזמן להצטרף לארצות הברית ולהעצים את הסנקציות נגד איראן. לאלו שתומכים בהקלות לאיראן אני אומר את זה: 'ההיסטוריה, והעם שלכם ישפטו אתכם בחומרה. תשנו את הכיוון עכשיו'".

ביום שלישי הקרוב צפויה להתכנס בבריטניה פסגת מנהיגי מדינות נאט"ו, כאשר ראש הממשלה נתניהו מתכוון ביקור קצר בן יומיים על מנת לפגוש את קנצלרית גרמניה מרקל ואת נשיא צרפת מקרון. על פי הדיווח מתכוון רה"מ להיפגש בשולי הפסגה עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כדי לדון בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון.

בתוך כך, במהלך הלילה בירך מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, את בוליביה חידוש היחסים הדיפלומטיים עם ישראל. כמו כן, בירך פומפאו את ממשלת המעבר בבוליביה על פעולותיה לחיזוק הקשרים עם מדינות דמוקרטיות נוספות בעולם, והוסיף כי הבחירות הקרובות במדינה יהיו חופשיות והוגנות. חידוש היחסים בין בוליביה לישראל התאפשר בעקבות סיום שלטונו של הנשיא לשעבר שהיה עוין לישראל, אבו מוראלס, שנטען כי היה מעורב בזיוף תוצאות הבחירות הקודמות.

חדשות JDN

 

שתף כתבה זו