מבזקים

נתניהו שיבח את ראש השב"כ בישיבת הממשלה

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "ישבתי בישיבה השבועית שלי עם ראש השב"כ. הוא דיווח לי על פעולות, שהלוואי ויכולתי לשתף את אזרחי ישראל בהן - פעולות כבירות"

בטחוני1.12.2019 | 12:15

בנימין נתניהו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

״אחד ממושגי היסוד של מה שפעם היה נקרא ״המשפט הבינלאומי״ - מערכת מושגים שהיה לה עומק לפני שהיא עוותה על ידי החלטות מעוותות מאוד של בית הדין הבינלאומי, היה שממשלה אחראית על הטריטוריה שלה, במובן הזה שהיא אחראית לכל ניסיון התקפי שיוצא מהטריטוריה שלה נגד מדינה אחרת. אנחנו פועלים לפי העיקרון הזה.

אני לא רוצה שאיש יטעה - אנחנו פעלנו נגד הג'יהאד האסלאמי, וזאת כמובן זכותנו לפעול נגד כל גורמי הטרור, אבל לא הסרנו את האחריות של החמאס על כל פעולה התקפית שיוצאת מרצועת עזה נגדנו. זו הייתה ונשארה המדיניות שלנו. לכן, גם בסוף השבוע צה"ל פעל בתגובה לפעולות טרור שיצאו מעזה, כך היה וכך נמשיך – החמאס אחראי.

לקראת סוף השבוע ישבתי בישיבה השבועית שלי עם ראש השב"כ. הוא דיווח לי על פעולות, שהלוואי ויכולתי לשתף את אזרחי ישראל בהן, הפעולות הכבירות, אין מילה אחרת, שעושה השב"כ באופן רציף כדי לסכל את ההתקפות נגדנו מיהודה ושומרון ובתוך יהודה ושומרון נגד התושבים, וגם בכלל נגד אזרחי ישראל באשר הם.

ההצלחות שם מרשימות מאוד ושיתוף הפעולה בין השב"כ וצה"ל מניב תוצאות נפלאות למדינת ישראל. בד בבד עם הלוחמה נגד הטרור, אנחנו מחזקים את מרכיבי הביטחון של היישובים ביהודה ושומרון, של אזרחי ישראל שם. זו ההצעה שתונח היום בפני הממשלה – 40 מיליון ש"ח לחיזוק מרכיבי הביטחון. אנחנו נילחם בטרור. הם לא יעקרו אותנו מכאן, זו ארצנו.״

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו