מבזקים

המחסור בשיאו: אם אין חמאה נמרח אבוקדו

המחסור בשיאו - והדיאטנים קוראים: להוציא את החמאה מהמחירים המפוקחים ולהחליף אותה במוצרים בריאים. "בחירת המוצרים שנמצאים בפיקוח - עוול מתמשך". כך מפרסמת הבוקר (ד') לראשונה, כתבת הבריאות של "ישראל היום"-מיטל יסעור בית-אור

בריאות27.11.2019 | 09:16

אבוקדו צילום: pixabay

בזמן שהמחסור בחמאה נמשך, עשרות דיאטנים דורשים להוריד את החמאה מהמחירים המפוקחים, שכן מדובר במוצר מזון עתיר שומן רווי.

הדיאטנים חתמו על עצומה ופנו לשר האוצר משה כחלון בדרישה להחליף את החמאה במוצרים בריאים חלופיים המכילים שומן לא רווי - אבוקדו, שמן זית וטחינה.

בת אל, דיאטנית קלינית בשיבא אומרת: "העובדה שמוצרים עתירי שומן דוגמת חמאה, שמנת מתוקה וגבינה צהובה נמצאים בסל המחירים בפיקוח במחיר נמוך וקבוע, היא עוול מתמשך. אין לכך הצדקה תזונתית, ההפך הוא הנכון. הדבר עומד בסתירה מוחלטת לעמדת משרד הבריאות שלפיה שמן זית צריך להיות המקור העיקרי לשומן בתפריט".

בפנייה לשר כחלון, שנחתמה על ידי עשרות דיאטניות נכתב: "ניתן להשתמש במצב שנוצר כמנוף לשינוי מקדם בריאות, ואנחנו מגזר הדיאטנים והדיאטניות, נושאי הדגל של בריאות הציבור, מצפים ממך להוציא אותם מחוק הפיקוח, ולהכניס במקומם שמן זית, טחינה ואבוקדו, שההמלצות העדכניות של משרד הבריאות מעדיפות אותם. להכנסה של מוצר תחת חוק הפיקוח יש אמירה ערכית: מוצר זה הוא בסיסי, הוא חיוני, ואנחנו מעודדים את צריכתו. לא רק באופן מעשי אלא ממש באופן ערכי".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו