מבזקים

גנץ: "בוחנים חלופות נוספות להקמת הממשלה אם המו"מ עם הליכוד לא יבשיל"

יו"ר כחול לבן, והמועמד להרכבת הממשלה טען כי המשימה העיקרית היא עדיין הקמה של ממשלת אחדות - אך הודיע כי החל לבדוק חלופות במידה והמו"מ עם הליכוד לא יגיע לכדי הסכם. גנץ תקף את נתניהו ומפלגתו: "לא מעוניינים באמת בהקמת ממשלה - נתניהו גורר את ישראל לבחירות נוספות". רה"מ נתניהו בתגובה: "גנץ גורר את ישראל לבחירות מיותרות"

פוליטי8.11.2019 | 15:26

אבשלום ששוני, פלאש 90

המאמצים להקמת ממשלה: המועמד לראשות הממשלה בני גנץ כתב היום (שישי) בפוסט בפייסבוק שממשלת אחדות היא המטרה, אבל הבהיר שיש גם אפשרות אחרת: "בוחנים חלופות נוספות להקמת ממשלה במידה והמשא ומתן מול הליכוד לא יבשיל". גנץ האשים את הליכוד בכישלון המו"מ. "בליכוד לא מעוניינים להגיע להסכם אמיתי כפי שמתחייב מתוצאות הבחירות", לשון הפוסט. "מי שלא מוכן לוותר על הבלוק המסנדל והמחשק - לא מעוניין באמת להקים ממשלה", כתב.

גנץ האשים גם את את ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן אישי בקיפאון המשא ומתן. "כנראה שיו"ר הליכוד נתניהו, החליט לגרור את ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית", טען גנץ והמשיך לתקוף את יו"ר הליכוד: "זה אסון למדינה ואיני מבין איך נתניהו, שמבין את ההשלכות החמורות של מהלך כזה, מסוגל לעשות זאת".

"מטבע הדברים, יש דברים שנעשים בחדרי חדרים ואין באפשרותי להרחיב על כך בשלב זה אך נעשה הכל בכדי להרכיב ממשלה ולמנוע בחירות נוספות יקרות ומיותרות", כתב גנץ ורמז שגם שממשלה צרה היא אופציה, אבל הבהיר: "המשימה הראשית הייתה ונותרה - הקמת ממשלת אחדות רחבה וליברלית".

גנץ סיפר על המגעים שמתקיימים עם השותפות הפוטנציאליות. "בימים האחרונים, קיים צוות המו"מ של כחול לבן מפגשים עם ישראל ביתנו, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי, והתקדמנו בלא מעט סוגיות", כתב גנץ. "הגענו לסיכום עם ישראל ביתנו בנוגע לסוגיות תקציביות משמעותיות: בתקציב הקרוב תבוצע העלאת הקצבה לקשיש לגובה של 70% משכר המינימום", לשון הפוסט.

בתוכנית "אל-אוסבוע" התייחס סגן ראש המוסד לשעבר רם בן-ברק מרשימת כחול לבן לשאיפה של סיעתו לממשלת אחדות: "אין שום ספק שהדבר הנכון למדינת ישראל זה ממשלת אחדות". מצד שני הבהיר בן-ברק שכחול לבן תעשה מאמץ להקים ממשלה גם בלי הליכוד, ואף התייחס לשותפות האפשריות לממשלה שכזו. "הרשימה המשותפת, מפלגת העבודה, מרצ, ואולי יבואו אלינו אנשים אחרים מהבלוק. כל האופציות על השולחן וננסה לעשות כל מאמץ כדי להימנע מבחירות", אמר.

בתגובה לדבריו של גנץ, מהליכוד נמסר כי יו"ר כחול לבן "משתמש בכל תירוץ כדי שלא להקים את הממשלה שאזרחי ישראל רוצים: ממשלת אחדות לאומית. בעוד הליכוד הסכים לוויתורים רבים כדי להקים ממשלה, גנץ עוד לא מוכן לדון במתווה הנשיא. גנץ גורר את ישראל לבחירות מיותרות בזמן שישראל זקוקה לממשלת אחדות חזקה מול איראן שמסכנת את קיומנו".

mako

שתף כתבה זו