מבזקים

ח"כ אבוטבול במכתב חריף: "לפטר את הנהג מיידית"

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים', ח"כ משה אבוטבול במכתב חריף למנכ"לית חברת סופרבוס: "לפטר את הנהג מיידית"

חדשות בארץ6.11.2019 | 23:14

אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים', ח"כ משה אבוטבול פנה (רביעי) במכתב חריף למנכ"לית חברת סופרבוס - עם העתק לשר התחבורה והשר לביטחון פנים - בדרישה לפטר מיידית את נהג קו 19 בבית שמש, אשר תקף באלימות היום שני ילדים: "ידע כל נהג שיש דין ויש דיין ומקרים כאלו לא יעברו בשתיקה", כתב אבוטבול.

מכתבו של אבוטבול

כזכור, היום בשעות אחר הצהרים בעיר בית שמש אירע מקרה חמור, כאשר מספר ילדים עשו את דרכם מבתיהם, לאחר ארוחת צהרים, לעבר תלמוד התורה בו הם לומדים. על פי החשד, הנהג עצר את האוטובוס במהלך הנסיעה, ניגש לעבר הילדים ותקף שניים מהם באלימות פיזית.

לאביו של אחד הילדים, נודע על האירוע החמור מנוסעת באוטובוס שחשה חובה לדווח לו על המקרה החמור ואף הוסיפה כי היא מוכנה להעיד נגד הנהג על מה שראתה. "יצאתי עכשיו מתחנת המשטרה יחד עם הבן שלי, שם הגשתי תלונה על המקרה החמור" אומר אב הילד שהותקף.

מדובר בשני ילדים בני 10 ו-11, שנסעו באוטובוס עירוני של חברת סופרבוס, קו 19. קבוצה של 8-10 ילדים עלו בתחנה ברחוב נחל עוז פינת נחל הירקון, לכיוון הקריה החרדית, שם נמצא התלמוד תורה. "לפני שהגיע לשכונת המשקפיים, הנהג עצר, ניגש בברוטליות לעבר הילדים, והחל לנהוג באלימות כלפיהם" אומר אב אחד הילדים בשיחה עם 'בחדרי חרדים'.

האב אמנם לא היה עד למקרה, אך הוא ציטט את עדת הראייה שאמרה "מדובר בנהג אכזרי, הוא היה נראה מסומם" סיפרה לו. "הילד שלי סיפר שהנהג נתן אגרוף לאחר הילדים, ולו עצמו מכה חזקה בגב". הנוסעת תיארה את המכה בגב כ'פיצוץ'. "הנהג חזר למקומו והמשיך בנסיעה כאילו כלום לא קרה. לדברי עדת הראייה, הוא צעק עליהם 'אל תסתובבו באוטובוס, תשבו על המקום שלכם'".

האב שעודכן און ליין על המקרה, בירר היכן נמצא האוטובוס, וניגש לעבר התחנה הבאה, סמוך למקום עבודתו שם שהה באותה עת. "עליתי לאוטובוס, שילמתי, קיבלתי קבלה וירדתי בתחנה הבאה. רציתי את הקבלה בשביל לדעת את פרטי הנהג, כשחזרתי הביתה גילית כי מדובר אכן באותו נהג".

מיד לאחר מכן יצא האב יחד עם בנו לעבר תחנת המשטרה בעיר, שם הגיש תלונה, מסר עדות יחד עם בנו. "אמרו לי שהעבירים את זה לקצין והוא יחליט מה לעשות עם התלונה" אמר. במשטרת ירושלים אמרו ל'בחדרי חרדים' כי כבר הוחלט לפתוח בחקירה לבירור נסיבות המקרה.

 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו