מבזקים

ישראל מאיימת - מנהיג חמאס לועג: לא יכולים לקבל החלטות

יחיא סינוואר התבטא לראשונה לאחר ההתחממות בדרום וטען שמדינת ישראל, במצבה הנוכחי ללא ממשלה, לא מסוגלת לקבל החלטות ולנהל משא ומתן. לטענתו אין ניסיון להגיע להסכמים בנוגע לשבויים. מוקדם יותר נגמרה ישיבת הקבינט המדיני-בטחוני לאחר כארבע שעות

בטחוני3.11.2019 | 21:12

פלאש 90

מנהיג החמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, התייחס היום לרגיעה שאחרי ההתחממות ואמר שלא מתקיים משא ומתן בין מדינת ישראל לבין הארגון. סינוואר לעג לממשלת ישראל וטען שאינה יכולה לקבל החלטות גורליות במצב הנתון, ולעומתה אמר שארגונו מוכן לכל. מוקדם יותר היום (ראשון) התקיימה ישיבת חברי הקבינט המדיני-ביטחוני שהסתיימה לאחר ארבע שעות.

בנאומו סינוואר התייחס גם לאפשרות חילופי השבויים אך טען שלא מתקיים משא ומתן בנושא זה. מנהיג החמאס התבטא בנוגע למצב הפוליטי השברירי בישראל, ואמר שכאשר אין ממשלה שתוכל לאשר תקציב או קבינט מצומצם שמסוגל לדון בבעיה האירנית אין אפשרות להגיע להסכמי שבויים, אך הוסיף שהארגון מוכן להשקיע מאמצים בשחרור אסיריו.

בתום סוף שבוע מתוח שבמהלכו נורו למעלה מ-11 רקטות לעבר ישראל, במערכת הביטחון נערכים לתרחיש של חידוש ירי הרקטות והרחבת טווח השיגורים אל עבר אזורים נוספים - זאת למרות ההערכה שסבב הלחימה הנוכחי הסתיים. על אף השקט היחסי בחיל האוויר ובצה"ל ממשיכים לשמור על כוננות גבוהה, ומבצעים התאמות במערך ההגנה האווירית ובמערכים נוספים נוכח האפשרות שהמצב יסלים.

אתמול התארחה לאה גולדין, אמו של סגן הדר ז"ל שגופתו מוחזקת בידי חמאס, בתוכנית 'פגוש את העיתונות' עם רינה מצליח ומתחה ביקורת חריפה על התנהלות הדרג המדיני ועל מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום שלטענתה מרמה את המשפחות.

"כבר 5 שנים ו-3 חודשים שהדר בידי חמאס, גם אורון, ובאופן עקבי יש פה מדיניות של הפקרת החיילים, פשוט לא מחזירים אותם בצורה גורפת", אמרה. "לפני שבוע כשהחזירו גופה של מחבל - חמאסניקים עטפו אותו בדגל וזאת השערורייה הכי גדולה כי בינואר 2017 הקבינט החליט שלא מחזירים גופות של חמאסניקים. הדברים פורסמו רק בדיעבד, תמיד זה מתחת לרדאר. פנינו לבג"ץ. אנחנו עברנו בג"ץ וניצחנו לפני שנה אבל זה הספיק לתקופה מסוימת, ואז האנשים חוזרים לסורם. יש פה הונאה נוראית של המשפחות. פשוט יש פה מדיניות גורפת של הפקרה. לא מבקשים אותם בכלל".

mako

 

שתף כתבה זו