מבזקים

תחזית מזג האוויר: לקראת סופ"ש סוער; גשם, סופות רעמים וברד

השנה נדמה, אנחנו לא צריכים להמתין יותר מידי לבואו של החורף כי הוא כבר כאן • כל הפרטים לקראת סוף שבוע סוער

מזג האוויר24.10.2019 | 19:15

pixabay

החורף הגיע ועכשיו זה רשמי: מהשירות המטראולוגי נמסר, כי היום (חמישי) במשך הלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן, וייתכן גשם מקומי בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף מלווה בסופות רעמים יחידות. המגמה החורפית תמשיך גם ביום שישי, וקיים סיכוי לגשם בצפון הארץ. בשבת צפוי מזג האויר להיות סוער, ממטרים מלווים בסופות רעמים וברד בעיקר במרכז הארץ ובדרומה, וינשבו רוחות חזקות.  קיים חשש להצפות במישור החוף ובשפלה, וחשש כבד לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הציבור נקרא שלא להגיע לאזור שלא לצורך.  

ביום ראשון ימשכו הגשמים המקומיים. תירשם עליה קלה בטמפרטורות אך הן יהיו נמוכות מהרגיל בעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ.

מידות החום החזויות להיום בלילה: קריית שמונה 18-26, צפת 15-22, טבריה 18-30, נצרת 16-25, חיפה 19-27, תל אביב 19-27, ירושלים 15-23, אשקלון 19-26, באר שבע 16-27 ערד 15-25.

לאור מזג האוויר הסוער הצפוי בשבת הקרובה, חברת החשמל תגברה את כוחות השטח ואת מוקד שירות הלקוחות 103. בחברה שבים ומדגישים, כי "אין אפס הפרעות ונזקים ברשת החשמל" וכי בשל גשמים, סופות ברקים, ברד ורוחות חזקות, יש צפי לנזקים ברשת החשמל ולהפרעות באספקה, וזאת, על אף ההיערכות הנרחבת.  
 
צוותי העבודה בשטח ערוכים ומצויידים לטיפול בכל נזק, הפרעה ופגיעה, תודלקו ומוכנים לניוד גנרטורים, במות הרמה ומנופים, נמשכות סריקות קווים ועבודות גיזום, מרכזי השירות 103 יפעלו במתכונת מתוגברת ויעברו לטפל רק בנזקים והפרעות, על-פי צורך .
 
מחברת החשמל מבקשים מהציבור לגלות ערנות ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל, ומוסרים כי "חברת החשמל פועלת לתיקון פגיעות והחזרת אספקה סדירה מהר ככל שניתן , יחד עם זאת חשוב לנו להסביר כי לעיתים בשל אופי הפגיעה ברשת משך הטיפול עשוי להימשך מספר שעות, במקרה של פגיעות ברשת החשמל, קריעת חוטים או כל מפגע אחר, הציבור יכול לפנות לחברה דרך יישומון חברת החשמל, דף הפייסבוק, אתר האינטרנט של החברה, מרכזי השירות 103 ושירות הודעות מסרון למספר 0557000103".
 
בחברה שבים וקוראים לציבור לשמור על כללי בטיחות:

אין לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות- ולדווח על כך מידית למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100, או באמצעות האפליקציה של חברת החשמל בטלפון הסלולארי או בעמוד הפייסבוק של החברה.

בחברת החשמל מבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות או ממרפסות חפצים העלולים לעוף בעקבות משבי רוח חזקים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים. 

אם מבחינים בעצים או עמודים שאינם יציבים ועלולים ליפול, או ענפים שעלולים לגעת בחוטי חשמל, יש להודיע למוקד העירוני 106 או למרכזי השירות 103 של חברת החשמל.

בחדרי חרדים

 

שתף כתבה זו