מבזקים

אחרי שהמערכת הפוליטית סערה: השר חשף את זהות 'המדליף'

כמה חודשים אחרי שהמערכת הפוליטית סערה בעקבות הדלפה לכאורה מישיבת הקבינט שהסירה את העמימות מעל פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האיראנית מסוריה, ולאחר שלפיד תקף את הממשלה וטען שבגללה זה נסראללה הגיב, השר חושף מי עומד מאחורי הפרסום ומדוע

בטחוני7.10.2019 | 10:15

יונתן זינדל, פלאש 90

השר גילה: הרמטכ"ל עמד מאחורי הפרסום שבגללו דרשו פוליגרף מחברי הקבינט.

ביולי 2019 סערה ‏המערכת הפוליטית בשל ההדלפות מישיבות הקבינט המדיני ביטחוני הסגורות, וראש הממשלה בנימין נתניהו אף הציע לשלוח את כל שרי הקבינט לבדיקות פוליגרף - דבר שלא יצא לפועל.

שר הפנים אריה דרעי טען כי בעקבות ההדלפות "אי אפשר לדון באופן רציני ומעמיק", ואילו שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "זה פוגע בביטחון המדינה". שרי 'הבית היהודי' נפתלי בנט ואיילת שקד הטיחו בליברמן: "בואו נלך כולם לפוליגרף". 

הבוקר (שני), שר החוץ ישראל כץ, הממונה גם על ענייני המודיעין, צייץ בטוויטר וגילה לכאורה את זהות המדליף. "‏זוכרים את הויכוח על הסרת העמימות מעל פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האירנית מסוריה? ולפיד שתקף את הממשלה וטען שרק בגלל זה נסראללה הגיב?" שאל כ"ץ ופתר את התעלומה.

"טוב אז הבחירות הסתיימו ואתמול הבהיר הרמטכ"ל חד משמעית, שהוא זה שיזם את הפרסום משיקולים מקצועיים לחלוטין" סתם ולא פירש. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר ביולי 2018 בישיבת סיעת הליכוד כי הוא "לא מאמין בהדלפות, לא צריך לנהל קבינט בטוויטר ובפייסבוק". 

בחדרי חרדים

 

שתף כתבה זו