מבזקים

סקר דרמטי: 'עוצמה יהודית' עוברת ומשנה את מפת הגושים

שבוע בלבד לבחירות: עוצמה יהודית בראשות עו"ד איתמר בן גביר ממשיכה להפתיע ולהתייצב על ארבעה מנדטים - עוברת את אחוז החסימה ומצליחה לשנות את מפת הגושים • מנגד: כחול לבן בראשות בני גנץ מובילה במספר המנדטים ועוקפת את הליכוד • כל הפרטים

פוליטי10.9.2019 | 08:35

שבוע בלבד לבחירות בן גביר צילום: דוד כהן, פלאש 90

 

מסתמן כי האמירות של בן גביר לפיהן עוצמה יהודית עשויה לחזק את ממשלת הימין לא מגיעות בחלל ריק, כך לפחות על פי הסקרים. אם כי הבחירות הקודמות שנערכו רק לפני כחצי שנה מזכירות לנו כי יש להתייחס בערבון מוגבל מאוד לסקרים.

סקר שבוצע עבור כאן חדשות אמור להדיר שינה משקד ובנט שקולותיהם זולגים לרשימה ימנית יותר שעשויה לאתגר אותם בכנסת הבאה. לפי הסקר שפורסם היום (שלישי) בתוכנית "קלמן וליברמן" ב-כאן רשת ב': עוצמה יהודית של איתמר בן גביר עוברת את אחוז החסימה ומשנה את מפת הגושים. מנגד: כחול לבן מובילה במספר המנדטים.

בסקר כאן חדשות שנערך אתמול, יום שני, באמצעות מכון קנטאר נשאלו הנסקרים: "אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, בעד איזו מפלגה היית מצביע?". אלו התוצאות שהתקבלו:

כחול לבן 32
הליכוד 31
הרשימה המשותפת 10
ימינה 9
ישראל ביתנו 9
ש"ס 7
יהדות התורה 7
המחנה הדמוקרטי 6
העבודה–גשר 5
עוצמה יהודית 4

מפת הגושים

ימין-חרדים 58

הליכוד 31
ימינה 9
ש"ס 7
יהדות התורה 7
עוצמה יהודית 4
ישראל ביתנו 9

מרכז-שמאל 53

כחול לבן 32
הרשימה המשותפת 10
המחנה הדמוקרטי 6
העבודה-גשר 5

יצוין כי הסקר נערך על ידי חברת קנטאר בשיטות סטטיסטיות מוכרות לעריכת סקרים בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. על הסקר ענו באינטרנט 546 משתתפים מתוך 1,639 נשאלים. טעות הדגימה 4.3%+/-. מועד איסוף הנתונים: 9 בספטמבר 2019.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו